28 Şubat’tan ceza alan Çetin Doğan Erdoğan’ları suçladı: Cumhurbaşkanının kızları sevinmiştir

Postmodern darbe  sürecinin aktörlerinin yargılandığı 28 Şubat davasında müebbet hapis cezası alan Çetin Doğan ilginç değerlendirmelerde bulundu. Oda TV’nin haberine göre Emekli Orgeneral Çetin Doğan, “Türkiye’nin başına gelenler, yani bizim başımıza gelenleri biz unutuyoruz, bizim başımıza gelenler önemli değil, şahsımızın hiçbir önemi yok, Türkiye’nin başına gelenlerden sonra, onları gördükçe” açıklamasında bulundu.

BALYOZ SÜRÜNCEMEDE BUNLARI BAŞIMIZDA ŞEY GİBİ SALLANDIRACAKLAR

28 Şubat’a dair suçlamalarda delil olmadığını savunan Çetin Doğan, şunları söyledi: “Tek bir delil, tek bir şey yok. Kanaate dayalı, söylentiye dayalı bir belge gösterin, yok. Hiçbir şey yok. Adalet, Türkiye’de yok zaten adalet. Ben son savunmamda, sanıklardan daha ziyade, Türk adaletinin geleceğine vurulacak damgaya ve geleceğe bırakılacak mirasa dikkat çekmiştim, bıraktılar. Balyoz davası şu anda sürüncemede, dördüncü seneyi tamamlıyor, dördüncü sene oldu hala karar çıkmıyor. Bunu da süründürecekler, başımızın üstünde şey gibi sallandıracaklar. Allah Türkiye’yi zalimlerin elinden kurtarsın. Bu olay bu kadar acı.”

“CUMHURBAŞKANININ KIZLARI SEVİNMİŞLERDİR”

“Ben kategorik olarak da darbeye karşı olan biriyim” diyen Çetin Doğan değerlendirmesini şöyle tamamladı: “O dönemde gazeteye verdiğim demeçte bunları anlattık. Mahkemeye de verdik bunları, gösterdik. Sanıyorum ki sadece Genelkurmay karargahını cezalandırdılar. Genelkurmay Başkanı, Harekat Başkanı gibi hepsini koydular ve sonuç itibariyle kuvvet komutanı da bu işin içinde dediler, bu arada olay YÖK Başkanı’na da dokundu, adamın ne ilgisi var. Düşünün bu olayın komikliği evvela şimdiki Adalet ve Kalkınma Partisi Başkanı ve Cumhurbaşkanımız, kızları birisi 13, birisi 16 yaşında mağdurlar arasında. Sevinmişlerdir ceza verildiği için.”

KARADAYI VE ÇETİN DOĞAN DAHİ 21 KİŞİYE MÜEBBET

Dönemin Genelkurmay Harekât Başkanı olan emekli Orgeneral Çetin Doğan, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası aldı. Mahkeme iyi hallerini dikkate olarak cezayı müebbet hapse çevirdi. Yaşlarını gerekçe göstererek temyiz aşamasına kadar tutukluluk kararı almadı.

28 Şubat davasında 103 sanıktan aralarında dönemin Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İsmail Hakkı Karadayı, Genelkurmay 2. Başkanı emekli Orgeneral Çevik Bir, Genelkurmay Harekat Başkanı emekli Orgeneral Çetin Doğan ve eski YÖK Başkanı Prof. Dr. Halil Kemal Gürüz’ün de bulunduğu 21’i müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

Yüklenen suçları işledikleri sabit olmaması nedeniyle 68 sanığın beraatine hükmedilirken 10 sanık hakkındaki dava zaman aşımının dolması, 4 sanık hakkındaki dava ise ölmüş olmaları nedeniyle düşürüldü.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin