2 milyar dolar değerindeki pistler böyle yok edildi

Koronavirüs (Kovid-19) salgınında dolayı karar verilen ve Atatürk Havalimanı’nın yapılan Yeşilköy Hastanesi’nin inşaatında iki pist yok edildi. 2 milyar dolar değerindeki pistlerle ilgili CHP İstanbul Milletvekili Özgür Karabat, “Stratejik önemdeki noktaları yok ettiler” dedi.

Havadan çekilen fotoğraflar,  kapatılan Atatürk Havalimanı’nın nasıl kullanılamaz hale getirildiğini bir kez daha gözler önüne serdi.

Sözcü’nün haberine göre, Yeşilköy Hastanesi’nin yapımı sırasında kapatılan Atatürk Havalimanı’nın üç pistinden ikisi kırılarak yok edildi. Sadece inşaat değeri milyarlarca lira olan iki pistin üzerine hastane yapılması, “Hastane yapmaktan çok Atatürk Havalimanı’nı yok etme operasyonu” olarak değerlendiriliyor.

CHP İstanbul Milletvekili Özgür Karabat, “AHL’de üç pist vardı. İkisi kuzey-güney diye bilinen 3 bin metre uzunluğunda 45 metre genişliğinde, uluslararası standartlarda, biri de 2 bin 500 metre uzunluğunda 60 metre genişliğinde pist. 2 uzun pistin de ‘başı kırıldı.’ Dolayısıyla iki pist de kullanılamaz hale geldi. Stratejik noktaları yok ettiler” dedi.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin