169 yıla mahkum seri katil tahliye oldu, silahını beğendiği güvenlikçiyi öldürünce yakalandı

Hamile kadınların, çocuklu annelerin tahliye edilmediği, suçsuz yere keyfi olarak cezaevinde tutulduğu Türkiye’de akıllara durgunluk veren olaylar yaşanıyor. Cezaevlerini boşaltmak için uygulanan aflardan yararlanarak dışarı çıkan 169 yıla mahkum seri katil bir başka cinayet işleyince yakayı ele verdi. Kayseri’de 5 gün önce, bir villanın güvenlik noktasında uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden güvenlik görevlisi Sami Yılmaz’ın (47) cinayet şüphelisinin, daha önce kardeşinin de aralarından bulunduğu 7 kişiyi öldürdüğü iddia edilen, 2017 Şubat ayında da cezaevinden tahliye edilen ’Avcı’ lakaplı Hamdi Kayapınar (39) olduğu ortaya çıktı. Gözaltına alınan Kayapınarın, Yılmaz’ı, çok beğendiği silahı için öldürdüğünü söylediği belirtildi. Katil zanlısının cinayetlerde kullandığı kırmızı bisiklet ve güvenlik görevlisine ait silah evinde bulundu.

1998-2001 yıllarında 6 kişiyi öldürüp 4 kişiyi yaraladığı gerekçesiyle yargılandığı davada müebbet hapis cezası verilen Hamdi Kayapınar, Denetimli Serbestlik Yasası kapsamında erken tahliye hükmünden yararlanarak, Ankara’da kaldığı cezaevinden 2016’da Şubat’ta salıverildi.

GÜVENLİK GÖREVLİSİ 2 AĞUSTOS’TA ÖLDÜRÜLDÜ

Merkez Melikgazi ilçesi Erenköy Mahallesi Komando Caddesi’nde bir iş adamına ait villada güvenlik görevlisi olarak çalışan Sami Yılmaz, 2 Ağustos günü akşam saatlerinde, güvenlik noktasında uğradığı silahlı saldırıda hayatını kaybetti.

Olayın ardından Cinayet Büro Amirliği ekipleri, şüphelinin yakalanması için özel ekip kurdu, çalışma başlattı. Ekipler, 950 saatlik güvenlik ve MOBESE kameralarının görüntülerini izleyerek, zanlının 6 kişiyi öldüren, 2 kişiyi de yaralayan ve bu suçlardan dolayı 16 yıl hapis cezası yatıp geçen yılın şubat ayında tahliye edilen Hamdi Kayapınar olduğunu belirledi.

ÖLDÜRÜLEN GÜVENLİKÇİNİN SİLAHIYLA YAKALANDI

Kardeşinin de aralarında bulunduğu 7 kişiyi öldürdüğü iddia edilen, Şubat 2017’de tahliye olan Kayapınar, merkez Melikgazi ilçesi Yıldırm Beyazıt Mahallesi’ndeki evinde yakalandı. Katil zanlısı Hamdi Kayapınar, suçta kullanılan av tüfeği, geçtiğimiz günlerde öldürülen Sami Y.’ye ait ruhsatlı tabancı, maske, eldiven, daha önceki olaylarda kullandığı bisiklete benzer kırmızı bisiklet ve 83 av tüfeği fişeği ile birlikte yakalanarak gözaltına alındı. Gözaltına alınan Kayapınar, emniyette ilk sorgusunda cinayeti güvenlik görevlisinin silahını beğendiği, bu nedenle cinayeti işlediğini söyledi.

KARDEŞİNİ İPLE BOĞDU, ŞARTLI TAHLİYE OLDU,SONRA 6 KİŞİYİ DAHA ÖLDÜRDÜ

Hürriyet’in haberine göre, Kayapınar, 1994 yılında, henüz 14 yaşındayken kendisinden bir yaş küçük kardeşini iple boğarak öldürüp ilk suçunu işledi, 4 yıl cezaevinde kaldıktan sonra Şartlı Salıverme Yasasından yararlanarak tahliye edildi. Kayapınar, 1998-2001 yılları arasında da Yaşar Sezer, Ali Aras, Abdullah Aslan, Memiş Dinçaslan, İbrahim Genç ve Cafer Şahini öldürmekten, polis memuru İlhan Duruş ve Bedrettin Duvarı yaraladığı iddiasıyla yargılandı, ömür boyu hapis cezasına çarptırılmıştı.

‘DIŞLANDIM TOPLUMA KİN BESLEDİM’

Kayapınar 2002 yılında seri cinayetlerin katil zanlısı olarak yakalandığında polise verdiği ifadede, cezaevinden çıktıktan sonra ailesi ve toplum tarafından dışlandığını, bu nedenle insanlara karşı kin beslediğini anlattığı öğrenildi. Kayapınar, öldürdüğü kişileri av, gasp ettiği para ve eşyaları av ganimeti olarak gördüğünü anlatırken, kendisini de avcı diye isimlendirdiği belirtildi.

CİNAYETTEN ÜÇ GÜN ÖNCE KEŞİF YAPMIŞ;KENDİNE ‘AVCI’ LAKABINI TAKMIŞ

Avcı’ lakaplı seri katil Hamdi Kayapınar (39), Cinayet Büro Amirliği ekiplerinin sorgusunun ardından parmak izi işlemleri için Melikgazi İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. Kayapınar, gazetecilerin sorularını cevapsız bıraktı. Cinayet zanlısı seri katil Hamdi Kayapınar’ın daha önce işlediği cinayetlerde kullandığı kırmızı bisikletiyle olay gününden 3 gün önce bölgeye giderek keşif yaptığı ortaya çıktı.

TEKRAR TUTUKLANDI

Kayapınar’ın olay günü de tüfeğini sepetine koyduğu kırmızı bisikletiyle bölgeye gittiği belirtildi. Burada çevreyi kolaçan eden Hamdi Kayapınar’ın, kimsenin olmadığını belirleyince Sami Yılmaz’ı kulübede öldürdüğü, çok beğendiği silahını da alarak çıktığı ifade edildi.  2017 ayının Şubat ayında cezaevinden tahliye olan Kayapınar’ın hurda ve atık toplayarak geçimini sağladığı bildirildi. Hamdi Kayapınar’ın Sami Yılmaz’ın silahını da yine bölgede hurda toplarkan görüp beğendiği kaydedildi. Karapınar’ın cinayette kullandığı tüfeğin ise çöpte bulunduğu ifade edildi. Adliyeye sevk edilen Hamdi Kayapınar, savcılık sorgusunun ardından tutuklanması istemiyle nöbetçi mahkemeye çıkarıldı. Kayapınar, tutuklanarak cezeaevine kondu.

GÜVENLİK GÖREVLİSİ YILMAZ’IN ACILI EŞİ: EN AĞIR CEZAYI VERİN!

Kayseri’de, görev yaptığı villada öldürülen güvenlik görevlisi 2 çocuk babası Sami Yılmaz’ın eşi Yıldız Yılmaz, seri katil zanlısı Hamdi Kayapınar’ın en ağır şekilde cezalandırılmasını istedi. Eşinin yasını tutan Yıldız Yılmaz, “Benim eşim, şerefli Türk ordusunun bir neferi idi. Uzman Çavuş olarak emekli oldu. Daha sonra güvenlik görevlisi olarak 2 yıldır çalışıyordu. Eşim böyle bir ölümü hak etmedi. 7 cinayet işleyen seri katilin nasıl serbest kaldığını anlamış değilim. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dan bir asker eşi olarak bu katilin yeniden cezalandırılmasını istiyorum” diyerek gözyaşı döktü.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin