15 Temmuz itirafı: Erdoğan ‘TSK’daki Kemalist yapıyla’ anlaştı

HaberTürk Tv’de geçtiğimiz haftalarda yayınlan ‘Türkiye’nin Nabzı’ programına konuk olan AKP’ye yakın gazeteci-yazar Yusuf Kaplan ile Ankara Barosu Ceza Enstitüsü Başkanı Bülent Yücetürk 15 Temmuz’la ilgili önemli ifşaatlarda bulundu.

Bülent Yücetürk programda, ’15 Temmuz engelleyen Kara Kuvvetleri Komutanlığı içindeki Kemalist yapı’ ifadesini kullanarak şunları söyledi: “15 Temmuz’da Kemalist subaylar darbeyi engellediler. Çok büyük katkıları vardır. Özellikle Kara Kuvvetleri sokağa çıkmamıştır. Kara Kuvvetleri içinde çok ciddi bir kemalist yapı vardır ve onlar hareket geçmediği içinde darbe olmadı. Onun hakkını teslim etmek lazım.”

Yücetürk’ün bu ifadeleri üzerine Yusuf Kaplan, AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile Kemalist yapının 15 Temmuz’da anlaştığını ima ederek, “Anlaşma yapılmıştır aslında. Onu da söyleyelim. Anlaşma yapılmıştır. Kemalist kadro ile anlaşma yapılmıştır. Daha ötesi yok.” dedi. Sunucu Didem Arslan’ın ısrarı üzerine Kaplan’ın, “Bir şekilde anlaşıldı.” diyerek konuyu kapatması dikkat çekti.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin