11 yaşında geleceği böyle gördü: En kısa sürede ülkeden kaçacağım

Sokak röportajlarında 11 yaşındaki bir kız çocuğuna uzatılan mikrofon Türkiye’nin içindeki durumunu özetledi.

Nabız Tv isimli YouTube kanalı, sokakta annesiyle birlikte yürüyen 11 yaşındaki bir kız çocuğuna, Türkiye ile ilgili, ‘Geleceği nasıl görüyorsun?’ sorunu yöneltti. Kız çocuğu tarafından verilen cevap ise dikkat çekti:

“Valla ben ülkeden kaçmayı planlıyorum. En kısa zamanda gitmeyi planlıyorum. Ben bir meslek edineyim; mimarlık olur, doktorluk olur, avukatlık olur. İyi bir yere geleyim, hoşçakal ülkeye. Çünkü yaşanmaz burada, ben yaşayamam. Ben 11 yaşındayım, ben biraz erken büyüdüm.”

İşte o röportaj;

2 YORUMLAR

  1. Maşallah kızıma.
    Allah hayırlı yazılar yazsın inşallah.
    Kız babası ve kız torunu olup, Alper Ender Fırat beni yazısını okuduktan sonra bu kızımızın dedikleri daha bir anlamlı oluyor.
    Dilerim ülkemiz, çocuklarımızın severek yaşayabileceği, sonsuz mutluluk doğrultusunda güzel işler yapabileceği bir ülkeye dönüşür…

    • Dönüşmez boşuna beklemeyin. Bu ülke hep böyleydi böyle de kalacak. Gençler için ne güzel bir gelecek ne güzel bir fırsat var. Kendi evlatlarına sahip çıkmadı bu ülke. Eline silah almamış, kavga etmemiş insanlara terörist dendi kimse gıkını çıkarmadı. -yapanlar hariç- Anca temenni edersiniz, 10 yıl sonra Kanserin Alzeimerin tedavisini bulunca da ” Aaa Türkmüş Gurbetçiymiş helal olsn” diye sevinirsiniz tıpkı Uğur Şahin v.benzerlerinde olduğu gibi. Çok şükür ben kurtuldum, Allah herkesi kurtarsın o tımarhaneden…

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin