TBMM Başkanı Mustafa Şentop: 31 vekil kendisini izole etmiş durumda

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, ‘umreden dönen bazı milletvekilleri karantinadan kaçtı’ iddiasına ilişkin konuştu. Mart ayından beri umreye giden ya da dönen milletvekili olmadığını anlatan Şentop, yurt dışından gelen 31 vekilin kendilerini tamamen izole ettiğini duyurdu.

Gazetecilerin sorularını cevaplayan Şentop, “Bir provokasyon hesabından 17 umreden dönen milletvekilinin karantinaya girmediği yazıldı. Umreden gelen vekiller güya VIP’ten kaçmışlar, nasıl olmuşsa… Mart ayı başından bu yana umreye giden ya da umreden dönen milletvekilimiz yok. Farklı ülkelerden gelen milletvekillerimiz var. Bu arkadaşlarımızla ilgili olarak da ben de partilerimizle görüştüm. Milletvekili arkadaşlarımız da sorumluluklarının gereği olarak kendilerini evlerinde karantinaya almış durumdalar. Ayrıca TBMM’de çalışan personelle ilgili de bir haber çıkmıştı. Gerek buradaki meclis hastanemizde gerekse başka hastanelere başvuran herkesi takip ediyoruz. Yurt dışından gelen milletvekili sayısı 31.” ifadelerini kullandı.

11 VEKİL KARANTİNAYA ALINDI 

Bu arada yurtdışından dönen 9’u AKP’li 2’si CHP’li olmak üzere 11 milletvekilinin karantinaya alındığı iddia edildi. Yeni tip koronavirüsü salgını sırasında yurtdışına çıkan 9 AKP’li ve 2 CHP’li milletvekilinin kendini 14 günlük karantinaya aldığı, Meclis başkanlığının da parti yetkililerini arayarak yurtdışına çıkan milletvekillerinin Meclis’e gelmemesini istediği öne sürüldü. Yurtdışına çıkan milletvekillerini Meclis başkanlığı da yakın takibe aldı. Parti yetkilileri aranarak yurt dışına çıkan milletvekillerinin ismi bildirildi, Meclis’e gelmemeleri istendi.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin