10 liraya yükselen domatesle ilgili vatandaşla dalga geçti: Mevsiminde yiyin. Tadı olmaz

AKP Milletvekili Anayasa Profesörü Burhan Kuzu, domatesin kilogram fiyatının 10 liraya yükselmesiyle alakalı Twitter hesabından açıklama yaptı. Dünya genelinde azalan sebze-meyve fiyatlarının Türkiye’de zirveye çıkmasıyla ilgili başlayan tartışmalara yönelik Prof. Kuzu, “İki gündür bir domates muhabbetidir gidiyor. Efendim domates fiyatları pahalıymış. Her şeyi mevsiminde yersek böyle bir durum yaşanmaz. Öyle ya” dedi.

Başka bir paylaşımında bir takipçisine cevap veren Kuzu, kilogram fiyatı 10 liraya yükselen domates için “Tadı da olmaz” dedi. Kuzu’nun bu açıklamaları büyük tepkiye yol açtı.

burhan-kuzu-da-domates-gundeminde-mevsiminde-yiyin-282220-1

Ekonomi Bakanı: Domatese o kadar büyük bir itibar kazandırdık ki, kendini zam şampiyonu yaptı

Burhan Kuzu haricinde AKP’nin Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci de fiyatı 10 lirayı geçen domatesle ilgili tepki çeken bir açıklama yaptı. Zeybekci, “Domates ile ilgili de ‘engeli aşılamadı’ diye domatese o kadar büyük bir itibar kazandırdık ki o da kendini zaten zam şampiyonu yaptı” ifadelerini kullandı. Şaka yaptığını söyleyen Zeybekci Rusya’nın domatesle ilgili yasağını kademeli bir şekilde kaldıracağını da ifade etti.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin