10 yaşındaki çocuğu göğsünden vurdular!

Muş’ta 10 yaşındaki V. T. zırhlı araçtan açılan ateş sonucu ağır yaralandı. Son yıllarda sık sık karşılaşılan zırhlı araçların karıştığı ölüm ve yaralama olaylarına bir yenisi daha eklendi. Mezopotamya Ajansı’nda yer alan habere göre, Muş kent merkezinde İstasyon Caddesi üzerindeki Duvarbaşı bölgesinde yer alan evlerinin önünde dün akşam saatlerinde oynayan 10 yaşındaki V. T, saat 18.00 sıralarında zırhlı araçtan bilinmeyen bir nedenle açılan ateşle vuruldu. Kurşun küçük çocuğun kalbinin hemen üstüne isabet etti.

Çevredekiler tarafından hemen Muş Devlet Hastanesi’ne kaldırılan küçük çocuk, yoğun bakıma alındı. Tedavisi süren çocuğun hayati tehlikesi halen ciddiyetini koruyor.

Çocuğun vurulması sonrası olayın yaşandığı İstasyon Caddesi üzerinde toplanan öfkeli halk, polise tepki gösterdi. Polis, halkı biber gazı sıkarak dağıtmaya çalıştı.

VALİLİK : OLAY KAZARA OLDU

10 yaşındaki V. T.’nun zırhlı araçtan isabet eden kurşunla vurulmasına ilişkin 24 saat sonra açıklama yapan Muş Valiliği, olayın kazara olduğunu söyledi. Valilik, olaya ilişkin yapılan haberlerin ve konuşmaların ise ‘provokasyon amacı’ taşıdığını ileri sürdü. Valilik açıklamasında olayla ilgili 3 personelin tedbiren görevden uzaklaştırıldığı ifade edildi.

Muş Valiliği tarafından yapılan açıklama şu şekilde; “23 Mayıs 2018 tarihinde saat 18.00 sıralarında Özel Harekât Şube Müdürlüğüne ait zırhlı aracın ilimiz istasyon caddesi üzerinde rutin devriye görevini ifa ettiği esnada yol üzerinde bulunan çukura aracın girip-çıkması neticesinde zırhlı aracın kulesinde bulunan silah kazara ateş almıştır. Silahın ateş alması sonucu cadde de bulunan 10 yaşında bir çocuğumuz yaralanmıştır. Yaralı ivedi şekilde Muş Devlet Hastanesi’ne intikal ettirilerek tedavi altına alınmış olup hayati tehlikesi bulunmamaktadır. Bu olayın bir takım farklı niyet taşıyan kişiler tarafından asılsız söylenti ve yorumlarla farklı yönlere çekilmek suretiyle provoke edilmeye çalışıldığı tespit edilmiştir.

3 GÖREVLİ TEDBİREN UZAKLAŞTIRILDI

Konu ile ilgili olarak, olayda kusuru bulunan 3 personel tedbiren Valilik tarafından görevden uzaklaştırılmış ve Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından da müfettiş görevlendirilmesi talebiyle yazı yazılmıştır. Ayrıca olay ile ilgili adli tahkikat Cumhuriyet Başsavcılığımızca devam ettirilmektedir.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin