TSK’da şok talep: Savaş uçaklarının hareketinden sorumlu general istifasını istedi

Türk Silahlı Kuvvvetleri’nin (TSK) bütün savaş uçaklarının harekat sorumlusu olarak görev yapan Eskişehir Birleştirilmiş Hava Harekât Merkezi ve JFAC Komutanı Tuğgeneral Özkan Edip Akgülay’ın emekliliğini istediği öğrenildi.

2017 Yüksek Aşkeri Şurasında tuğgeneralliğe terfi eden Akgülay, rütbesinde 1.5 yılı geride bırakmasının ardından emekliliğini istedi.

Akgülay, 2017 Şurası’nda tuğgeneralliğe terfi ettirilerek Merzifon Üs Komutanlığı’na atandı. Akgülay, 2018 Şurası’nda ise Eskişehir BHHM ve JFAC Komutanlığı görevine getirildi ve bütün savaş uçaklarının harekatlarının sorumluluğu kendisine verildi.

İktidara yakın yayın kuruluşlarının iddiasına göre, Akgülay’ın emeklilik talebi son dönemde TSK’daki tutuklamalarının hayli arttığı bir dönemde gelmesi dikkat çekti.  Havuz medyasında yer alan haberde, Akgülay’ın 15 Temmuz’da görevini ihmal ettiği de iddia edildi. O dönemde Albay olan Akgülay, 15 Temmuz sonrası tutuklanmış ve adli kontrolle serbest bırakılmıştı.

2 YORUMLAR

  1. Rusya, ergenekonu maşa olarak kullanıp ABD ve Türkiye arasındaki tüm bağları koparmak istiyor. Korkunç bir planları var, türk uçaklarına Suriye’nin kuzeyindeki ABD üslerini bombalatacaklar. Komutanın istifa sebebi, bu hain plana ve ergenekoncu pisliklerin hainliklerine ortak olmamak.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin