OHAL komisyonundan son skandal: “Başkasının kararını, ismi ve TC No’su tamamen farklı birine gönderdiler!”

15 Temmuz sonrası KHK’lar ile kamudan hukuksuzca atılan 130 bin civarında memurun sözde haklarını aramak için kurulan OHAL Komisyonu’nun keyfi uygulamaları yaşanan somut bir örnekle daha ortaya çıktı. HDP milletvekili ve insan hakları savunucusu Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun gündeme getirdiği olayda, Komisyon, bilgileri ve kararın başkasına ait olan bir dosyayı yine isim ve TC numarası tamamen farklı olan bir başka kişiye gönderdi.

Gergerlioğlu’na bu durumu ileten KHK mağduru ise “Selam hocam OHAL inceleme Komisyonu kararı elime ulaştı Fakat kararda geçen bilgiler bana ait değil başka bir … ait” ifadesini kullandı.

Yaşanan bu örneği değerlendiren Gergerlioğlu, “İNANILMAZ…OHAL komisyonundan son skandal..!İyice bardağı taşırdılar…Bilgiler ve karar başkasına ait, isim ve TC başka kişiye ait.! “Selam hocam OHAL inceleme Komisyonu kararı elime ulaştı Fakat kararda geçen bilgiler bana ait değil başka bir … ait ”
(İsim bende mahfuz)” dedi.

2 YORUMLAR

  1. OHAL Komisyonu’nun RET kararına karşı itiraz dilekçemden bir alıntı:

    “Yemeksepeti.com’a üye olurken bunun dijital bir terör suçu olduğunu bilmiyordum. Bekar evinde yaşadığım ve yemek konusunda sıkıntı çektiğim için kolaylık olur diye üye oldum. Komisyon kararında bahsi geçen örgüt lideri Fetullah Gülen’in talimatı ile özellikle Dominos’tan “sosyal pizza” sipariş etmiş olduğum bilgisi de gerçeği yansıtmamaktadır. Zira benim o pizzayı sipariş ettiğim tarihte kampanya vardı ve en uygun fiyatlı pizza o olduğu için tercih ettim. Ayrıca hamurunun kenarları ekstra peynirli olduğu için seviyordum, örgütle veya bilgim olmayan bir talimatla ilgisi yoktur. Pizzanın yanında gelen gazlı içeceklerin Amerikan markası olması kendi tercihim değildi, o da kampanyanın promosyonu olarak geliyordu. Kendi tercihime kalsaydı yerli ve milli içeceğimiz olan ayranı tercih ederdim. Vatansever bir insanım. Komisyon kararının iptal edilmesini ve işime iade edilmeyi talep ediyorum. Üçüncü maddede belirtilen Netflix aboneliğini tercih etmemin sebebi de sadece film ve dizi izlemekti. Amerikan ajanı değilim. Zaten bir yıldan az kullandım, en fazla 15 film izlemişimdir. İzlediğim filmlerin listesi ektedir (Ek-4).”

    Tabi ki saçma. Kimse bunlarla suçlanmadığı için böyle bir savunma da yapan yok. Lakin suçlandığımız şeylerin de bunlardan pek bir farkı yok!

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin