Otel odasında öldürülen Vatan Şaşmaz’ın son görüntüleri ortaya çıktı [VİDEO]

Dün Beşiktaş’ta lüks bir otelde sunucu Vatan Şaşmaz ve bir kadın ölü bulunmuştu. Şaşmaz’ı yanında bulunan Filiz Aker’in vurduğu ardından da intihar ettiği ortaya çıkmıştı. Bugün Şişli Etfal Hastanesi’ndeN alınan Şaşmaz ve Aker’in cenazeleri Adli Tıp’a götürüldü. Buradaki incelemelerden sonra definleri yapılacak. Diğer yandan Şaşmaz’ın olaydan önce otele ve sonra odaya girerken görüntüleri ortaya çıktı.

Vatan Şaşmaz’ın cenazesinin kaldırılacağı tarih ve yer ise belli oldu. Yapımcı ve menajer Polat Yağcı, sosyal medya hesabı üzerinden cenazenin yarın öğle namazını müteakip Güzeltepe Birlik Camii’nden kaldırılacağını duyurdu. Cenaze namazının ardından Şaşmaz’ın Çengelköy Mezarlığı’na defnedileceğini belirtti.

Vatan Şaşmaz’ın otele ve sonra odaya girerken görüntüleri ortaya çıktı 

Sunucu Vatan Şaşmaz’ın eski manken Filiz Aker tarafından öldürülmesi sonrası cinayetin nedenine ilişkin polis tutanağında yer alan bilgiler ortaya çıktı. Hürriyet’tin haberine göre, cinayete ilişkin tutulan polis tutanağı ortaya çıktı. Polis tutanağında “Şaşmaz ile Aker’in 2009 yılında birliktelik yaşadıkları, anlaşmazlık üzerine ayrıldıkları, ancak Aker’in Şaşmaz’dan kopamadığı, platonik aşk besleyerek, takıntı haline getirdiği, sürekli Şaşmaz’ı arayarak onu çok sevdiğini ve evlenmek istediği”nin yer aldığı iddia edildi.

Aker’in 1.5 ay önce Conrad Otel’e gelerek 1130 nolu odada kalmaya başladığı, olaydan önce yeğeni Dora Ercan ile eşini otele çağırdığı, Aker’in 12.30’da otele gelen Dora Ercan ve eşiyle birlekte cafe de oturdukları da öğrenildi. Aker’in burada alkol aldığı, ardından saat 17.00 gibi misafiri geleceğini, yarım saate döneceğini belirterek yanlarından ayrıldığı da kaydedildi. Aker’in gelmemesi üzerine yeğeninin telefonla aradığı, telefona cevap vermeyince de otel güvenliğinden yardım alarak Aker’in kaldığı odaya çıktıkları belirtildi.

Vatan Şaşmaz ile Filiz Aker odada tartışmaya başladıktan sonra Aker, kaçmaya çalışan Vatan Şaşmaz’a arkasından 3-4 el ateş ederek öldürdü. Daha sonra da silahı kafasına doğrultarak tetiği çekip, intihar ettiği belirtiliyor.

 

 

 

 

 

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin