Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan cevap: “Aileyi, muhtarı aradık, daha kimi arayacağız”

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, asker cenazesinde uğradığı saldırıyla ilgili AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın, ‘PKK’yla el ele gezen siyasi örgütle kol kola veren siyasi partiler’in cenazeye giderken dikkatli düşünmeleri gerektiğine ilişkin açıklamasına tepki gösterdi.

Kılıçdaroğlu, “Bunları bir istismar şeyine dönüştürmenin anlamı yok. Ben bile bir cumhurbaşkanı olarak herhangi bir şehit evi ziyaretinden önce gidişim orayı rahatsız eder mi diye soruyorum. ‘Eğer edecekse gitmeyeyim’ derim” diyen Erdoğan’a  cevap verdi: “Aileyle, muhtarla görüşüldü. Daha kiminle görüşülsün arkadaşlar, herkesle görüşüldü?” diye konuştu.

Kılıçdaroğlu, kendisini aramayan Erdoğan için de “Erdoğan’ın telefon etmesi gibi bir beklentim yok” dedi. Erdoğan, gazetecilerin “Kılıçdaroğlu’nu arayacak mısınız?” sorusunu, “Yorumumu yaptım niye arayayım” diye yanıtlamıştı.


Hulusi Akar’dan tepki çeken sözleriyle ilgili açıklama yaptı: Olaydan haberim yoktu

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Kılıçdaroğlu’na saldırı sırasında saldırganlara hitaben ‘Mesajlarını verdiniz, tepkinizi gösterdiniz. Şimdi sükunetle Yener’in evine gidiyoruz annesine, babasına taziyelerimizi bildirmek üzere. Burayı boşaltıyoruz” demişti.

Akar tartışılan bu sözleriyle ilgili olarak şunları söyledi: “Mesaj dediğim vatandaşın ‘terörü bitirin’ sözüne yanıttı. Konuşma sırasında olaydan haberim yoktu. Amaç Kılıçdaroğlu’nun güvenliğini sağlamaktı. Niyetimizi sorgulamak en hafifi tabiriyle ahlaki bir sorun. Oradaki amacımız Sayın Kılıçdaroğlu’nun uzunca bir süredir kaldığı evden bir an önce, sağ salim ayrılmasını sağlamak, halkı dağıtmaktı.”

1 YORUM

 1. dört koldan saldırıyorlar…
  çok açıktan oynuyorlar…
  hiçbirşey umurlarında değil…
  CHP’nin şuçu: sandıklara sahip çıkmak…
  “bunu yapmayacaklardı!!!”
  hafiften korku sardı,,,zaten kendileri de şaşırmıştı…buraya kadarmış.

  insanın kusası geliyor…

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin