HDP’den Tugay Komutanı açıklaması: “Halk, kendi iradesini tanımayanı tanımayacaktır”

Kars’ta 14. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Özgür Nuhut, 23 Nisan törenlerine katılan HDP Eş Belediye Başkanı Ayhan Bilgen’in elini sıkmamasına tepkiler geliyor. Olayın ardından HDP’den yapılan açıklamada “Kars’ta seçilmiş Belediye Eş Başkanlarımıza karşı bir atanmış memurun takındığı tavır halk iradesine karşı saygısızlıktır. Bu tutum iktidar partisinin yarattığı askeri vesayetin bir sonucudur. Halk, kendi iradesini tanımayanı tanımayacaktır.” dendi.

Ayhan Bilgen de konuya dair sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “Tavır şahsıma değil Kars halkının iradesine ise cevabı halk verir. Tahammülsüzlük demokrasiye ise açıklama yapması gereken siyasi iktidardır” ifadesini kullandı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları çerçevesinde Kars Valiliği önünde dün sabah tören düzenlenmişti. Gösteriler başlamadan önce 14. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Özgür Nuhut, protokol konuklarından HDP’li Kars Belediye Eş Başkanları Ayhan Bilgen ve Şevin Alaca’nın tokalaşma isteğini geri çevirmişti. Eş başkanlar ve meclis üyeleri, diğer kişilerle tokalaştıktan sonra yerlerine oturarak gösterileri takip etmişti.

1 YORUM

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin