Dilek Dündar: ‘Sevgili ülkemi, sevgili ailem için terkettim, umarım ayrı düşen tüm aileler birbirine kavuşur’

Gazeteci Can Dündar hakkındaki dava süreci sebebiyle eşi Dilek Dündar’ın pasaportuna konulan ülkeden çıkış yasağısebebiyle 3 yıldır ayrı kalan Dündar ailesi birbirine kavuştu.

Dilek Dündar, sosyal paylaşım hesabından eşi ve oğlu ile çektirdiği fotoğrafı paylaştı. Dilek Dündar, duygularını şöyle dile getirdi:

”Tam üç yıldır, hakkımda hiçbir soruşturma olmadığı halde, hukuksuz olarak pasaportum elimden alındı, yurtdışına çıkışım engellendi. Tüm yasal yolları denedim, sonuç alamadım. Anayasa Mahkemesi, iki yıldır dosyamı ele almadı. Onlar anayasaya uymadılar, ben üç yıl yasalara güvenmenin bedelini, ailemden uzak kalarak ödedim. Sonunda annelik hakkımı kullandım ve aileme kavuştum. Umarım en kısa zamanda Türkiye hukuka, ayrı düşen tüm aile mensupları birbirine kavuşur.”

Dilek Dündar, hesabından İngilizce paylaşımda da bulundu. Dündar, ‘I left my dearest country, for my dearest family. -Sevgili ülkemi terk ettim, sevgili ailem için’ dedi.

Duvar’dan Ayşegül Karakülhancı’ya konuşan Dilek Dündar, şunalrı anlattı: ”Nasıl çıktığım bana kalsın.. Sonunda geldim… Ama bir yanım kanıyor, benim gibi çok aile var. Malum yolculuklarda ölümler oldu. Ben başardım.. Umarım ayrı düşen tüm aileler birbirine kavuşur. İnanıyorum bir gün güzel ülkemize döneceğiz”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin