Çare Sarıgün!

YORUM | LEVENT KENEZ

Bugün burada toplanmamıza vesile olan kıymetli Sedat Peker abimiz, bir an önce özgürlüğüne kavuşması için dua ettiğimiz Osman Amcamızın değerli yakınları, bugün kutladığımız 24 Nisan’da yanımızda olamasa da buradan selamlarımızı gönderdiğimiz sevgili Ogün Samast kardeşimiz, değerli Kahramançubuk halkı ve Gazi Akkuzu mahallesi sakinleri;

Geçtiğimiz pazar günü büyük bir acı içerisinde zaten bir matem yeri olan mahallemizin huzurunu bozmak için gelenlerin çıkarmış oldukları olaylar bir kez daha göstermiştir ki birlik ve beraberliğimize düşman unsurlar asla pes etmemiştir ve ülkemiz işgal edilene kadar da etmeyeceklerdir. Genel başkanımızın beka sorunumuz var derken ne kadar haklı olduğu bir kez daha ispat edilmiştir. Bu, artık o kadar açık ve seçik ortaya çıkmıştır ki beka sorununu görmek için bir zekaya ihtiyaç da kalmamıştır. Hainler için aptal olmak gibi bir bahane kalmamıştır.

Provokatif ziyaretin mimarı, Türk düşmanı HDP’nin dostu Bay Kemal’e hepimizin içinden geçen ama cesaret edemediğimiz en net tepkiyi gösteren Osman Amca’nın yumruğu sonrası eğer Bay Kemal’in ağzından ve burnundan kan gelse idi ve o görüntüler sosyal medyaki ajanları vasıtasıyla anında yayılacaktı, sonrasında çıkacak olayları bir düşünün. Aynı saatlerde, teröristlerin dahi oy kullandığı bir seçim sonrası nispet yaparcasına en büyük şaibenin gerçekleştiği Maltepe’de toplatılan kalabalık içinde bu görüntüleri bekleyen kimseler mi vardı acaba? Elbette vardı. Zamanlamaya bakın. Düşman uyumuyor arkadaşlar, hainler uyumuyor. Osman Amca’nın yumruğundaki ölçünün, dengenin ve matematiğin nasıl bir provokasyonu önlediğini şimdi anladınız mı? Hem demokratik tepkini göstereceksin hem de provokatörlere malzeme vermeyeceksin. Budur.

Hele hele Bay Kemal, Akkuzu sakinlerinin merhameti neticesinde sığındığı evde iken,  bugün bile hala bulunamayan ve mahallede kimsenin o ana kadar duymadığı sesin sahibi kadının kışkırtmaları sonucu ya o ev yakılsaydı! Belki de plan buydu arkadaşlar. Biliyorsunuz Bay Kemal zaten Alevi, bunlar kendilerini yaktırmayı çok iyi bilirler. Nerede o şive taklidi yapan kadın şimdi? Ben size söyleyeyim çoktan yurtdışına kaçtı. Devletin elinde onunla da ilgili çok önemli bilgiler var. O evi yakmayı düşündüler ama milletimizin feraseti sayesinde kibriti çakamadılar. Demokratik tepkisini gösteren halkımızı kanun dışı bir çizgiye getiremediler. Kendilerinin deşifre olacağından korkup planlarını iptal etmek zorunda kaldılar.

O kocaman kayayı alıp araca fırlatan bir kadın olabilir mi? Olamaz, çünkü değil. PKK’lı kahpeler gibi başörtüsü takıp etek giyip kendisini kamufle etmiş bir erkek olduğunun görüntüleri devletimizin elinde. Kadın kılığına girmiş bu hangi ülkenin itiyse sessizce uzaklaşıyor ve aracına binip basıp gidiyor. Mobese görüntülerinde bunların hepsinin olduğu dün tarafımıza söylendi ve bu cuma günü yayınlayacaklar.

Tek suçu kameralara yakalanmak olan, Gezi gibi anarşist bir kalkışmayı ve işgal planlarını engellemiş Osman Amcamız neden hala hapiste tutulmaktadır. Bir süre tepkileri dindirmek için misafirimiz olacak dediniz sustuk ama kaç gün geçmiştir. Osman Amcanın artık evine dönme vakti gelmiştir. İçeride kendisine iyi bakıldığı önemli değildir. Bağdat Caddesi’nde üç beş kanı bozuk alkoliğin gönlü olacak diye bu halkın evlatlarına bu muameleyi reva görenler bilmelilerdir ki ittifakımız herkese mavi boncuk dağıtarak şirin görünmeye çalışanlarla değil yeri geldi mi düşmanın karşısına çıkıp yumruğunu çakan milletimizledir. Ya zillet içindesinizdir ya da milletle berabersinizdir.

Deniyor ki bu olayları Cumhur ittifakı organize etti. Neden edelim arkadaşlar? 4,5 yıl bu ülkede seçim yok, rahatız, neden bunu yapalım. Devletimiz ne zaman seçim olmalı derse biz zaten seçime götürürüz ülkeyi. Öyle bir şey var mı yok? Diyorlar ki ekonomik kriz öncesi muhalefet ülkeyi karıştırdı da kriz bu sebeple çıktı demek için ülkede olay çıkartıyorlar. Öyle ekonomik krizlerle hükümet devirme günleri geride kaldı. Bu halk gerektiğinde tanzim satış kuyruğunda saatlerce bekler ama soysuzlara kuyruk olmaz. Yok efendim İstanbul seçimleri iptal olacakmış da ona zemin hazırlanıyormuş. İptal olsa n’olurmuş? Son sözü söyleyecek olan YSK değil mi? Kararları hepimizi bağlamıyor mu? Mazbatayı verirken iyi, kanunları uygulayınca mı kötü YSK. Eğer yeniden seçim derse yeniden seçim olur. Kim hukukun, kanunun dediğini tanımıyorum, devleti tanımıyorum derse nasıl hatırlatıldığını kahraman Çubuk halkı göstermiştir. Bizler de devletimiz ne zaman görev verirse bir an olsun bile tereddüt etmeden vazifeye koşacağımızı ifade etmiş olalım. Ama biz Osman Amca gibi merhametli olmayacağız.

Sizler içinizi rahat tutun, devletimiz her şeyin farkındadır. Şehitlerimize layık olmaya çalışın. Yener kardeşimiz gibi hepimize de Rabbimiz inşallah şehadet şerbetinden içmeyi nasip etsin.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin