13 gündür haber alınamayan Salim Zeybek’in annesi konuştu: Lütfen çocuğumu geri verin

Aracının önü kesilerek Edirne’de kaçırılan eski BTK çalışanı Salim Zeybek’ten 13 gündür haber alınamıyor. Zeybek’in eşi Fatma Betül Zeybek’ten sonra annesi Hatice Zeybek’ten bir video yayımlayarak yetkililerden yardım istedi.

Eşinin 5 yıldır parkinson hastası olduğunu söyleyen Hatice Zeybek, “Ben çocuğunu devlet millet aşkıyla büyüttüm. Ben çocuğumun bir kötülük görmedim. Kötü bir şey yaptığına da inanmıyorum. Lütfen büyüklerimiz bize yardım etsin. Lütfen çocuğumu çıkarın. Unutmayın masumun ahı artıkça Allah’ın gazabı artar.” dedi. Eşi ve kendi annesinin hastalığında dolayı çocuğunun arkasında gidemediğini söyleyen Zeybek, “Lütfen yardım edin.” dedi.

Zeybek’in eşi Fatma Betül Zeybek ise “Ne yazık ki hiç bir yetkili makam sesimize kulak vermiyor. Ailecek perişan haldeyiz.Eşimin sağlığından, hayatından endişe ediyorum. Bütün Aile olarak bir haber bekliyoruz. Lütfen sesimizi duyun.” şeklinde yazdı.

Salim Zeybek’i Edirne’deki kaçırılma olayı 21 Şubat tarihinde yaşandı. Salim Zeybek eşi ve küçük çocukları ile birlikte şahsi otomobilleri ile seyahat ederken Edirne Havsa gişelerinde araçları, silahlı kişiler tarafından tarafından durduruldu.

Şahıslar, önce Salim Zeybek’i araçtan indirerek 34 FF 9017 plakalı araca zorla bindirdi, ardından eşi Fatma Betül Zeybek’i “Emniyete gidersen eşini ve aileni bir daha göremezsin” cümleleriyle tehdit ederek olay yerinden uzaklaştılar. Fatma Betül Zeybek bugün savcılığa giderek suç duyurusunda bulundu.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin