Zulmün fotoğrafı…

Cezaevindeki oğullarını Mardin’deki cezaevinde ziyaret ettikten sonra dönüş yolunda geçirdikleri trafik kazasında hayatını kaybeden Aydın ailesinin dramı vicdanları kanatmıştı. Ailenin, tutuklu oğlu öğretmen Burak Aydın elim kazadan sonra cezaevinden verilen bir günlük izinle mezarları ziyaret etti. Bu esnada çekilen bir kare resim, zulmün fotoğrafı olarak kayıtlara geçti. Hizmet Hareketi gönüllüsü olmaktan cezaevine konulan Burak Aydın’ın, kabirlerin başındaki çaresizliği yürek dağladı.

Erzurum-Aşkale yolunun Küçükgeçit mevkiinde Erzurum’dan Giresun’a dönen İbrahim Aydın (54) yönetimindeki 28 AH 195 plakalı araç, yol çalışması nedeniyle tek şeritten trafiğin işlediği yolda, karşı yönden gelen canlı hayvan yüklü 16 CTS 03 plakalı kamyon ile çarpışmıştı. Kazada, otomobil sürücü İbrahim Aydın (54), eşi Gülyeter Aydın (49) Abrahim Aydın’ın annesi Ayşe Aydın (72) ve oğulları Muhammed Aydın (8) olay yerinde hayatını kaybetmişti. Tutuklu olan Burak Aydın’ın aynı arabadaki kız kardeşi 23 yaşındaki eşi Kevser Aydın Kara ise ağır yaralanmıştı. Ambulansla önce Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne ardından da Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırılarak ameliyata alınmıştı. Aydın ailesinin 4 ferdinin cenazeleri Giresun’un Keşap ilçesi Gönüllü köyünde toprağa verilmişti.

http://tr724.wpengine.com/cezaevindeki-ogullarini-ziyaretten-donen-aydin-ailesinden-4-kisi-hayatini-kaybetti/

1 YORUM

  1. Fotoğraftakı kişi damatlari değil kazada vefat eden ailenin oğlu. Öğretmen B.A.
    Şu anda Mardin’de tutuklu bulunuyor.
    Bu fotoğraf tüm vicdanlara sesleniyor Rabbim tez zamanda bu zulmü bitirsin
    Mübarek üç aylar hürmetine tüm mahkum,mağdur,mazlum ve mahcurlara Rabbim inayet eylesin inş. Bu imtihandan hakkıyla gecebilmeyi nasip etsin.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin