‘Zindaşti’ sorularına böyle cevap verdi: F.tö bana kumpas kurdu!

İranlı uyuşturucu baronu Naci Şerifi Zindaşti’nin ‘tahliyesi’ için hakimlere baskı yaptığı ortaya çıkan AKP’li Burhan Kuzu, ‘AKP ve kendisine’ kumpas kurulduğunu savundu. Konuyla ilgili açılan soruşturma kapsamında HSK müfettişlerine ifade veren savcı ve hakimler, Burhan Kuzu’nun ‘tahliye’ için sürekli kendilerini aradığını söylemişti. Kuzu, hakim ve savcıları yalanladı.

İranlı uyuşturucu baronu Naci Şerifi Zindaşti’nin dönemin Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Prof. Dr. Burhan Kuzu’nun baskısı ile tahliye edildiği iddiasıyla ilgili soruşturma başlatan Hâkimler Savcılar Kurulu’nun (HSK) hazırladığı dosyayı İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderdiği öğrenildi. HSK müfettişlerine ifade veren savcı ve hakimlerin “Ankara’dan sürekli arıyordu” diyerek işaret ettiği Kuzu hakkında soruşturma olup olmadığı bilinmiyor.

BURHAN KUZU: KİMSEYE BASKI YAPMADIM

Günlerdir sessizliğini koruyan Burhan Kuzu, sorulara sosyal medya hesabı üzerinden cevap verdi. İddiaları yalanladı. İşte o paylaşımlar: “Bir Anayasa Profesörü olarak, yetiştirdiğim yüzlerce öğrencim bugün hakim ve savcı olarak görev yapıyor. Öğrencilerim ile ara ara görüşüyorum. Bu gayet doğal. Ancak hayatım boyunca, hiçbir hakimi arayıp baskı yapmadım. İddialar gerçek dışıdır. Ortada asla bir baskı yoktur.”

ORTADA MAHKEME KARARI VAR MI?!

“İsmail Saymaz ve Barış Yarkadaş,sizin yaptığınızın adı gazetecilik değil tetikçiliktir.Zindaşti konusu, şahsıma karşı yürütülen ve AK Parti’ye zarar vermek istenen bir FETÖ kumpasıdır. Hiçbir hakimi arayıp baskı kurmadım. Ortada bir mahkeme kararı mı var? Yargısız infaz yapmayın.

CEVAP VERMEK ZORUNDA DEĞİLİM

“Twitter üzerinden gerekli açıklamaları yaptım. Her arayan kanala bağlanmak ve cevap vermek zorunda değilim. Ben bir bilim adamı ve hukukçuyum.Savcılık ifadeye çağırırsa koşa koşa giderim.Tekrar ediyorum, hiçbir hakime baskı yapmadım.Cumhuriyet Gazetesi, FETÖ’nün yayın organıdır.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin