Zeytinburnu’nda geçim sıkıntısı çeken genç çift bebeklerini teyzesine bırakarak intihar etti

Zeytinburnu’nda yaşayan Elvan ve Enver Demir çifti, 1,5 yaşındaki çocuklarını ablasına bırakıp, yaşamlarına son verdi. Geçim sıkıntısı nedeniyle intihar ettikleri belirtilen çiftin cenazesi Batman’a gönderildi.

İstanbul Zeytinburnu’nda yaşayan ve 1,5 yaşlarında bir çocukları bulunan Elvan ve Enver Demir çiftinin dün gece intihar ettiği belirtildi. ANKA’da yer alan habere göre Elvan Demir, dün akşam saatlerinde ablasına uğrayarak, eşi Enver Demir’in rahatsız olduğunu, bu nedenle hastaneye gideceklerini söyleyerek 1,5 yaşındaki kızını emanet etti. Ancak gecenin ilerleyen saatlerine rağmen kız kardeşinden haber alamayan ve telefonlarına cevap alamayan ablası, ağlamaya başlayan çocuğu da yanına alarak kardeşinin evine gitti. Kendilerine ulaşamayan aile fertleri, ev sahibinden aldıkları anahtarla eve girdiklerinde çifti hayatını kaybetmiş halde buldu.

Yapılan ilk incelemelerde intihar ettikleri sonucuna varılan çift toprağa verilmek üzere memleketleri Batman’a gönderildi.

KAFTANCIOĞLU’NDAN TEPKİ

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu da intihar ile ilgili sosyal medya hesabından “Yoksulluk, açlık yok diyenler! Bugün İstanbul’da Zeytinburnu ilçemizde 25’li yaşlarda karı-koca ekonomik sıkıntılarından dolayı küçük çocuklarını komşuya bırakarak intihar etti, cenazeleri Batman’a yola çıktı. Ufacık çocuğa mı yanalım, göçüp giden gencecik insanlara mı?” paylaşımında bulundu.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin