Yüzde 230 zam isteyen ev sahibi yaşlı adam, Suriyeli kiracısına dehşeti yaşattı

Ekonomik kriz ve yüksek enflasyon nedeniyle ev sahipleri ile kiracılar arasında yaşanan anlaşmazlık İstanbul’da akıl almaz bir olayla sonuçlandı. 1200 TL olan kirayı 4 bin TL’ye yükseltmek isteyen ev sahibi, Suriyeli ailenin yaklaşık yüzde 230’luk zammı kabul etmemesi üzerine evin kapısını baltayla kırdı.

İstanbul’da yaşlı bir ev sahibi evinde 1200 TL’ye kirada oturan Suriyeli aileden kirayı 4000 TL’ye yükseltmesini istedi. TÜİK’in açıkladığı enflasyon verilerine göre Suriyeli kiracı ev sahibi yaşlı adama yasal olarak en fazla yüzde 19,60 oranında zam yapabileceğini söyledi. Bunun üzerine sinirlenen yaşlı adam eline geçirdiği baltayla Suriyeli ailenin yaşadığı evin kapısını parçaladı.

Kapıyı baltayla kırdıktan sonra daireden içeri giren yaşlı adam evde kadınlar olduğu halde elindeki baltayla evin tüm camlarını ve iç kapılarını da parçaladı.

Yaşanan dehşet, sosyal medyada Onur Altan isimli kullanıcının görüntüleri paylaşması üzerine ortaya çıktı.  Altan paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

”Korku filmi gibi. Dehşetler içindeyim. 1200 TL’lik kirayı 4000 TL’ye çıkaran ihtiyar, kira sözleşmesi olmasına rağmen miktarı kabul etmeyen Suriyeli ailenin kapısını baltayla kırıyor.

Akıl alır gibi değil. Ailenin geçmiş kira borcu yok, adam tek başına 6 kişilik ailesine bakıyor ama ihtiyarın Allah’ı yok. Adam evde değilken yapıyor bir de. İçeri girip her yeri dağıtmış ve aileye iki gün mühlet vermiş. Polisin aileye tavsiyesi ne olmuş? @istanbul_EGM

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin