Yusuf Ziya Özcan’dan önemli uyarı: Burası, kanunda vaaz edilenin yapılmadığı bir ülke

kadınlar gözaltı operasyon

Gelecek Partisi Kurucu üyelerinden eski YÖK Başkanı Yusuf Ziya Özcan’ın, gazeteci Sevinç Özarslan’ı etiketleyerek yaptığı paylaşım Türkiye’de hukukun, insan hakları ve özgürlüklerin ne hale geldiğini göstermesi açısından önemli: “Sevinç Hanım, bu konuyu fazla deşelemeyin. Mazallah, o kız öğrencilerin 3. derece akrabalarına kadar alırlar!”

Karabük ve Antalya’da rejimin kız öğrencilere yönelik operasyonlarını gündeme getiren sürgün gazetecilerden Sevinç Özarslan, son paylaşımında, “Antalya’da salı günü gözaltına alınan kız öğrencilerin ve öğretmenlerin gözaltı süresi 4 gün daha uzatıldı. Öğrencilerin evini basıp dini kitapların içinde ne arıyorsunuz? Adalet diye diye iktidara geldiniz, vardığınız noktadan memnun musunuz?” ifadelerini kullandı.

Özarslan, söz konusu paylaşımına Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ev bakanlığın kurumsal adresini de ekledi.

Yusuf Ziya Özcan ise Özarslan’a şöyle bir cevap yazdı: “Sevinç Hanım, bu konuyu fazla deşelemeyin mazallah o kız öğrencilerin 3. derece akrabalarına kadar herkesi sorguya götürür bir şekilde yaftalayarak içeri bile atabilirler. Burası kanunda vaaz edilenin yapılmadığı bir ülke oldu. Hamile kadınlara ve yaşlı hasta insanlara bakın.”

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin