Yusuf Ziya Özcan: Sayın Cumhurbaşkanım, ne olur bu milleti aptal yerine koymayın!

Gelecek Partisi PİK Eğitim Politikaları Başkanı ve YÖK eski Başkanı Yusuf Ziya Özcan, kamuoyunda tepki çeken Kanal İstanbul ihalesinin ardından Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan’ın görevden alan AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ihaleden haberinin olduğunu dile getirdi.

ÖZCAN: YETER ARTIK!

Gelecek Partisi PİK Eğitim Politikaları Başkanı ve YÖK eski Başkanı Yusuf Ziya Özcan twitter hesabından yaptığı paylaşımda ‘‘Yeter artık! Sayın Cumhurbaşkanım, sizin bu kanal ihalesinden haberiniz yoktu değil mi? Sayın Bakan sizin arkanızdan ihaleyi yapmış öyle mi? Sayın Cumhurbaşkanım, ne olur bu milleti bu kadar aptal yerine koymayın. Bu millet virüs yüzünden zaten zor günlerden geçiyor.’’ İfadelerini kullandı.

Koronavirüs salgını nedeniyle kamuda birçok kısıtlama kararı alınmasına rağmen 26 Mart günü maskeli ve eldivenli ihale komisyonu üyeleri tarafından Kanal İstanbul güzergahındaki 2 tarihi köprünün taşınması ihalesinin yapılması büyük tepki çekmişti.

İhaleden bir gün sonra 27 Mart’ta AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan görevden alındı.

YENİ BAKAN İMAMOĞLU GELİNCE İSTİFA ETMİŞTİ

Turhan’ın yerine getirilen yeni bakan Adil Karaismailoğlu da, İmamoğlu’nun ikinci kez kazandığı İstanbul seçimlerinin ardından mazbatasını alarak resmen göreve başladığı 28 Haziran günü İBB Genel Sekreteri Dr. Hayri Baraçlı ile birlikte istifa eden 7 genel sekreter yardımcısından biriydi. İstifa eden genel sekreter yardımcılarından Adil Karaismailoğlu, kısa süre sonra 20 Eylül 2019’da Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcılığı’na atanmıştı. Karaismailoğlu 27 Mart itibariyle de Ulaştırma ve Altyapı Bakanı oldu.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin