Yurdun yemekhanesinde öğrencinin başını satırla kesen aşçı, bipolar hastası çıktı

Antalya İlim ve Kültür Derneği’ne (Alim Derneği) ait yurtta aşçı olarak çalışan İhsan Güney, yurtta kalan 18 yaşındaki Mehmet Sami Tuğrul’u başını satırla keserek katletti. Cinayetin ardından “Deccal’i vurdum” diye bağıran katil İhsan Güney ile ilişkin açıklama yapan Antalya Valiliği, Tuğrul’u öldüren Güney’in çeşitli psikolojik rahatsızlıklarının bulunduğunun tespit edildiği ancak rutin kontrollere gitmediği belirtildi. Olaya ilişkin haberlere yayın yasağı getirildi.

“DECCAL’İ VURDUM” DİYE BAĞIRDI

Antalya’da Antalya İlim ve Kültür Derneği’ne yurtta aşçı olarak çalışan İhsan Güney (38), yurdun yemekhanesinde üniversite öğrencisi Mehmet Sami Tuğrul’u (18) başını satırla keserek katletti. Katil İhsan Güney, cinayetin ardından “Deccal’i vurdum” diye bağırdı.

Antalya Valiliği, Antalya İlim ve Kültür Derneği’ne (Alim Derneği) ait özel yurtta kalan üniversite öğrencisini öldüren aşçının çeşitli psikolojik rahatsızlıklarının bulunduğunu, 29 Temmuz’dan sonra aylık rutin kontrollere gitmediğinin tespit edildiğini bildirdi.

4 AYDIR KONTROLLERE GİTMİYORMUŞ

Valilikten yapılan açıklamada, 18 yaşındaki üniversite öğrencisi Mehmet Sami Tuğrul’u öldüren 38 yaşındaki İhsan Güney’in, 21 yıldır aşçı olarak çalıştığı ve olaydan 3 ay önce yurtta işe başladığı belirtildi.

Güney’e, 17 Mart 2020’de düzenlenen doktor raporunda bipolar duygulanım bozukluğu teşhisi konulduğuna dikkat çekilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“27 Kasım 2020’de düzenlenen doktor raporunda bipolar duygulanım bozukluğu ve unipolar, depresyon, depresif nöbet tanısı konulduğu, 2 Mart 2020’de hastanede 15 gün yatış yaptığı ve şizoaffektif bozukluk ve bipolar duygulanım bozukluğu ile psikotik belirtisiz manik teşhisi konulduğu, bu tarz hastalıklarda her ay rutin kontrollere gitmesi gerekirken 29 Temmuz 2021’den sonra bir daha kontrole gitmediği tespit edilmiştir. Tahkikat çok yönlü devam etmektedir.”

Kepez ilçesi Kültür Mahallesi’ndeki erkek öğrenci yurdunda aşçı olarak çalışan İhsan Güney, 7 Aralık’ta Akdeniz Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümü öğrencisi Mehmet Sami Tuğrul’u, henüz bilinmeyen nedenle yurdun yemekhanesinde öldürmüş, katil zanlısı Güney olay yerinde gözaltına alınmıştı.

YAYIN YASAĞI GETİRİLMİŞTİ

Olaya ilişkin haberlere Antalya 6. Sulh Ceza Hâkimliği tarafından yayın yasağı ve gizlilik kararı getirildi. Yasak kararında şöyle denildi: “Olayın gerçekleşme şekli, suçun yeni işlenmiş olup kanıtların henüz toplanmamış oluşu hususları göz önüne alınarak soruşturmanın amacının tehlikeye düşürülmemesi, delillerin karartılmasının önlenmesi ve maktulün haklarının korunması açısından…’’

 

 

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

2 YORUMLAR

  1. Nu kisinin normalde neyaptiginin surekli takibi gerekirdi…Tabii polis, jandarmanin isi-gucu “telefonla konusanlari” takip etmek oldugundan, buraya sira gelmemistir…

  2. Keske tedavisi devam etseymis, keske birileri takibini yapsaymis. Vefat eden kardesimize Allah’tan rahmet diliyorum. Ailesine Allah güc ve sabir ihsan eylesin. Olayin tüm acisiyla birlikte söyle de bir husus var: yapilan aciklamada “unipolar, depresyon, depresif nöbet tanısı, şizoaffektif bozukluk, psikotik belirtisiz manik teşhisi” gibi pek cok ek tani ve akil sagliginin yerinde olmadigini isaret eden beyanlar varken, tüm haberin icinden “bipolarmis” ifadesini secerek mansete koymak, hayati “normal” bir sekilde seyreden bipolar rahatsizlik sahibi insanlara karsi zaten guclu olan on yargiyi daha da guclendirmeye sebep olabilir.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin