YKS sınav tarihini öne alan Erdoğan, öğrenciler #sandıktagörüşürüz deyince kayıtsız kalamadı!

YKS sınav tarihinin öne alan AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, #sandıktagörüşürüz #yks2020 tagına yüz binlerce öğrenci ve ailesinin tweet atarak tepki göstermesi üzerine açıklama yapmak zorunda kaldı. Dün akşam bir cümle ile sınav tarihini öne aldığını duyuran Erdoğan bugün twitter hesabından çok sayıda paylaşımda bulundu.

YKS tarihinin öne çekilmesine gelen tepkilerin üzerine dün gece yarısı YÖK, baraj puanının 180’den 170’e düşürüldüğü ayrıca TYT sınavına 30 dakika fazladan süre eklendiğini açıklayarak öğrencilerin tepkisini dindirmeye çalışmış ancak başarılı olamamıştı.

AKP’li Cumhurbaşkan Erdoğan, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) tarihinin öne çekilmesinin ardından gelen tepkilere ilişkin sosyal medya hesabından açıklamada bulundu.

Erdoğan, resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “2020 YKS, ilk açıklandığı tarihten 1 hafta sonrasına ertelendi. Ancak bu sınavda müfredattaki önemli bir kısımdan muaf olacaksınız. Ayrıca sınav süresini de artırdık. Bunun yanında barajı 10 puan düşürerek 170’e çektik” dedi.

Erdoğan’ın açıklamaları şöyle:

“2020 mücadele ile geçiyor. Zorluklara millet olarak göğüs geriyoruz. Çok şükür başarımız ortada. Bu başarının altında anlık reflekslerle değil istişare ve sorumluluk bilinciyle alınan kararlar var. Bu başarının altında milletimizin her bir ferdinin imzası var.

#yks2020, ilk açıklandığı tarihten 1 hafta sonrasına ertelendi. Ancak bu sınavda müfredattaki önemli bir kısımdan muaf olacaksınız. Ayrıca sınav süresini de artırdık. Bunun yanında barajı 10 puan düşürerek 170’e çektik. Bu yılki maraton inşallah çok daha rahat geçecek.

*Bizler bu süreçlerde bilimin, ortak aklın ve vicdanın yolunda karar alırken tüm kesimlerin faydasını gözetiyor, bu aziz milletin her bir ferdinin bu süreçten sağ salim çıkması için canla başla, 7/24 çalışıyoruz.

*Bu süreci siyasi istismara kurban etmeden, azmimizle, kararlılığımızla, birliğimize sahip çıkarak hep birlikte atlatacağımıza inancım tamdır. Gelecekte sizlere emanet edeceğimiz güçlü Türkiye’yi, birliğimizi bozmaya çalışan odaklara rağmen inşa etmeye devam edeceğiz.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin