YKS öne alınacak iddiaları öğrencileri çileden çıkardı!

Koronavirüs tedbirleri kapsamında 25 Temmuz’a ertelenen üniversite sınavı tarihinin, turizmin etkilenmemesi amacıyla yeniden hazirana alınacağı iddia edildi. Sınava hazırlanan öğrenciler bu iddialara, “Geleceğimiz, turizm gelirlerinden daha değerli” diyerek tepki gösterdi.

Üniversite sınavı koronavirüs salgını nedeniyle 20-21 Haziran’dan, 25-26 Temmuz’a ertelenmişti. Karar sonrası, yaz ortasında yapılacak sınavın turizmi etkileyeceği iddiaları gündeme gelmiş ve tarihin haziran ayına geri alınacağı öne sürülmüştü. Olası değişikliğe tepki gösteren yüzbinlerce adayın talepleri Twitter’da en çok konuşulan konu oldu.

Yüz binlerce öğrenci, gelecekleri için kritik öneme sahip Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) hazırlanırken ‘sınav tarihi öne alınacak’ iddialarıyla psikolojileri ve motivasyonları bozuldu.

Sınava girecek yaklaşık 2,5 milyon öğrenci adayını huzursuz eden iddialarla ilgili ne Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ne YÖK Başkanı Yekta Saraç ne de ÖSYM Başkanı Halis Aygün’den bir açıklama gelmezken gözler 4 Mayıs Pazartesi günü AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yapacağı açıklamaya çevrildi.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin