Yine borç batağında bir aile, yine siyanür faciası!

Siyanürle toplu intiharlara bir yenisi daha eklendi. Bakırköy Osmaniye’de bulunan bir dairede 1’i çocuk 3 kişinin cansız bedeni bulundu. Kaymakamlıktan yapılan açıklamada, olay yerinde siyanür bulunduğu belirtildi. Kuyumculukla uğraşan Bahattin Delen’in son dönemde aşırı derecede borçlandığı belirtildi. Boşaltılan apartman, karantinaya alındı.

Türkiye’deki ekonomik kriz insanları intihara sürüklüyor. Son siyanür faciası bu sabah 06.45’te Bakırköy Osmaniye Mahallesi Çoban Çeşme Sokak Numara 6’daki apartmanın 4’ncü katındaki 8 numaralı dairede yaşandı. Apartman sakinleri, dairenin açık olan kapısı önünde, anne Zübeyde Delen’in (38) cansız bedenini görünce hemen polisi aradı.
Eve giren AFAD ekipleri evin salonunda yerde, Kapalıçarşı’da kuyumcu olan Bahattin Delen (38) ile çiftin 6 yaşındaki oğulları Ali’nin cansız bedenini buldu. Evde yapılan incelemede bir odada siyanür bulundu.

YARDIM İSTEMEK İÇİN DAİRE KAPISINI AÇTI

Annenin, siyanürden zehirlenmeye başladığı anda can havliyle yardım istemek için daire kapısını açtığı ancak aynı yerde hayatını kaybettiği belirlendi. Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu, 1’i çocuk 3 kişinin hayatını kaybettiği evde yaptığı incelemenin ardından açıklamalarda bulundu. Kerimoğlu, “İlk bilgiler ışığında söylüyorum ağır borç batağındaki beyefendi kendini zehirledi, diğerlerine solunum yoluyla sirayet etti. Sağlıklı bilgileri otopsi sonrasında yetkili kurumlardan alırız.” ifadelerini kullandı.

BAŞSAVCILIK: AŞIRI DERECEDE BORÇLANDIĞI…

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı yaptığı yazılı açıklamada şu ifadeler yer aldı: “Yapılan soruşturma esnasında bu aşamada elde edilen tespitler doğrultusunda ikametgahında ölü olarak bulunan A.D.’nin babası ve Z.D.’nin eşi konumunda bulunan B.D.’nin, Kuyumcukent’teki iş yerinde altın ticareti ile uğraştığı ve bir takım internet siteleri üzerinde kayıt dışı ticari işlemler nedeniyle aşırı derecede borçlandığı, girdiği bunalımın etkisiyle önce eşinin ve çocuğunun zehirlenmesine sebebiyet verdikten sonra intihar ettiği değerlendirilmiştir.”

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin