Yiğit Bulut yine sahnede: Reel olarak büyüyen tek ekonomi Türkiye

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Başdanışmanı ve Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Üyesi Yiğit Bulut, salgın döneminde ekonomik verilere ilişkin “Ülkelerinin ekonomik göstergelerine ve Türkiye’nin büyümesine baktığınız zaman 2018-2020 arasındaki dönemde pandemi riski ile kıyasladığınızda pandemik riski göre reel olarak büyüyen tek ekonomi Türkiye” açıklamasını yaptı.

CNN Türk’te konuşan Bulut, Merkez Bankası’na yönelik açıklamalara, “Türkiye’nin hiçbir zaman satılabilir rezervi olmadı. Cumhuriyet tarihinde ‘Türkiye 140 milyar dolar rezerv sattı’ diyenler rezervin ne olduğunu bilmeyenler, rezervin her zaman brüt olanına bakılır bütün dünya piyasalarında” yorumunu getirdi.

“Tamamen cehalet içinde bunu söylüyorlar”

Bulut, bazı çevrelerin manipülasyon yapmaya çalıştığını iddia ederek ve “Tamamen cehalet içinde bunu söylüyorlar. Çok üzülerek söylüyorum profesör titri olan bazı insanlar gerçeği bilmelerine rağmen TV’lere çıkıp bunu söylüyorlar” dedi.

Salgın dönemindeki ekonomik verilere ilişkin de konuşan Bulut, “Ülkelerinin ekonomik göstergelerine baktığınız zaman Türkiye’nin büyümesine baktığınız zaman 2018-2020 arasındaki dönemde pandemi riski ile kıyasladığınızda pandemik riski göre reel olarak büyüyen tek ekonomi Türkiye” iddiasında bulundu.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin