‘Yeşil top’ kampanyası amacına ulaştığı için sonlandırıldı!

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal’ın çağrısı sonrası sosyal medyada başlatılan ‘Yeşil toplu’ hesap kampanyası sona erdirildi. Mahir Ünal, ‘etik kurallara uyan, milli hesaplar’ diye adlandırılan ancak çok sayıda tecavüz ve ölüm tehdidinde bulunan paylaşımlara imza atan ‘Yeşil toplu hesap’ kampanyasının ‘amacına ulaştığı için’ sona erdirildiğini açıkladı.
Mahir Ünal, “1 Mayıs 2020 tarihinde başlattığımız ‘Etik Farkındalık’ çalışması ‘Dijital Farkındalık’ çalışmamızın 10 Haziran 2020’de başlaması ile sona ermiştir. 40 gün süren ‘Etik farkındalık’ çalışmamızda küfür, hakaret ve dezenformasyonu görünür kılmak için kullandığımız ‘Yeşil Küre’ görevini başarıyla tamamlamıştır. Hakareti, küfürü, saldırganlığı, kısaca etik olmayan paylaşımları kamuoyu gündemine taşıyarak tartışılmasını sağlamış ve dezenformasyonla mücadelede turnusol etkisi oluşturmuştur.” ifadelerini kullandı.

YEŞİL TOPLULAR TEHDİT VE HAKARETLE HATIRLANACAK

Mahir Ünal, 1 Mayıs’ta partisinin sosyal medya için 12 etik kuralını açıklamıştı. Bu açıklamanın ardından Twitter’da kullanıcı adının yanında bir yeşil top ve Türkiye bayrağı olan çok sayıda hesap görülmeye başlandı. Bu etik kuralların açıklanmasından kısa bir süre sonra bu yerli ve milli hesaplardan bazıları gazeteci Nevşin Mengü, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, oyuncu Berna Laçin ve avukat Feyza Altun’u öldürmek ve tecavüz etmekle tehdit etmişti. Yeşil toplu hesaplardan biri geçtiğimiz günlerde Selahattin Demirtaş’ın eşi, Başak Demirtaş’a cinsiyetçi hakaretlerde bulunmuştu.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin