Yerel seçimde aday gösterilmeyen AKP’li başkan istifa etti

Adıyaman’ın Besni İlçesi Belediye Başkanı AKP’li İbrahim Öztürk, yerel seçimde aday gösterilmeyince AKP’den istifa etti. Öztürk, kamuoyu yoklamasında kendisinin istenmiş olmasına rağmen aday gösterilmediğini belirtti.

Adıyaman’ın Besni Belediye Başkanı olan ve yerel seçimlerde aday gösterilmeyen İbrahim Öztürk, AKP’den istifa ettiğini açıkladı.

2014 yılında yapılan seçimleri Saadet Partisi adayı olarak kazanarak, Besni Belediye Başkanlığı görevine seçilen ve 2015 yılında AKP’ye katılan İbrahim Öztürk, 31 Mart seçimlerinde AKP tarafından aday gösterilmedi. Yapılan anketlerde ve kamuoyu yoklamalarında kendisinin istenmiş olmasına karşın aday gösterilmediğini öne süren İbrahim Öztürk, bu nedenle AKP’den istifa ettiğini açıkladı.

ŞAHSİ MENFAATLERİNİ MEMLEKET MENFAATLERİNİN ÜZERİNDE TUTANLAR…

Besni halkının iradesinin kendisinin aday gösterilmeyerek yok sayıldığını öne süren Öztürk, açıklamasında şöyle dedi:

“2014 yılında benzer durum olunca Saadet Partisi’nden aday olarak seçimi kazanmıştık. 2015 yılında Cumhurbaşkanımızın teveccühüyle partimize tekrar döndük ve vaadettiğimiz hizmetlerin birçoğunu tamamladık, bir kısmının da yapımı devam ediyor. Ne yazık ki AK Parti İlçe Teşkilatı içerisinde bulunan ve şahsi menfaatlerini memleket menfaatlerinin üzerinde tutan insanlar, şahsımız nezdinde Besnililerin iradesini yok saydılar. Parti olarak düzenledikleri hiçbir toplantıya davet etmeyip, bizi dışladılar. Aynı şekilde bizim düzenlediğimiz hiçbir toplantıya da icabet etmediler. 2014 yılındaki aynı senaryo ve dayatma anlayışı, bugün de uygulanmaya konulmuştur. Besnililerin iradesi yine yok sayılmıştır. Bu haksızlığa ve halkımızın yükselen tepki ve talebine istinaden AK Parti’den üzülerek istifa ediyorum.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin