Yeni Şafak’tan istifa eden Özlem Albayrak ile Hilal Kaplan birbirine girdi: ‘İspatlamayan şerefsizdir!’

Yeni Şafak gazetesinde Canan Kaftancıoğlu’yla ilgili yazdığı yazı yayınlanmayınca istifa eden Özlem Albayrak tartışması devam ediyor. Albayrak, Sabah yazarı Hilal Kaplan’ın sosyal medya hesabından yazdığı “İBB olanaklarıyla ABD’ye dil eğitimine de gitmiş” iddiasına “Belediye’den burs alıp ABD’ye gittiğimi ispatlamayan ise şerefsizdir” sözlerine cevap verdi.

Hilal Kaplan, Albayrak’la ilgili Twitter hesabından bir paylaşımda bulundu. “Kaftancıoğlu’nu savunmak adına gazetesinden ayrılan Özlem Albayrak, yazarlığın geçim kapısından fazlası olduğunu söyleyip ayrılmıştı. Meğer yıllardır kadrosu İBBye bağlı olan BİMTAŞ Şirketi personeliymiş. Ayrıca İBB olanaklarıyla ABD’ye dil eğitimine de gitmiş” ifadelerini kullandı.

“İSPATLAMAYAN ŞEREFSİZDİR”

Özlem Albayrak, Hilal Kaplan’â “İBB çalışanı olduğumu hiçbir zaman kimseden saklamadım, gazetenin de bilgisi dahilindeydi. Gazeteye dışarıdan yazı gönderiyordum. Belediye’den burs alıp ABD’ye gittiğimi ispatlamayan ise şerefsizdir.” sözleriyle cevap verdi.

‘Yalıda oturup hükümet kurup hükümet yıkan birine çok gelmiş!’

Aybayrak ayrıca, “İletişim mezunu, sosyoloji yüksek lisanslı, doktorasını bitrmek üzere olan, dil bilen birisinin, 4 bin 500 tl maaşla bir kurumda çalışması çok tuhafmış. Ne ihale aldım, ne danışmanlık yaptım, ne genel müdür oldum. Yalıda oturup hükümet kurup hükümet yıkan birine çok gelmiş!” ifadesini kullandı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin