Yeni Şafak, patronunun kayınbiraraderi için AKP’li başkanı hedef aldı

İktidara yakın Yeni Şafak gazetesinin AKP’li Kozlu Belediye Başkanı Ali Bektaş’ı hedef aldı. Belediye başkanını tehdit ve baskı ile suçlayan gazetenin haberi yapmasının asıl nedeni ise ihale takipçiliği çıktı.

Yeni Şafak’ın “Kozlu Belediye Başkanı Bektaş’tan tehdit ve baskı” başlıklı haberinde, “Zonguldak’a bağlı Kozlu Belediyesi, 32 araçla ilçenin toplu taşımasını yapan BEKARD firmasını sindirmeye çalışıyor. Yerel seçimlerde Kozlu Belediye Başkanı seçilen Ali Bektaş’ın, 2009 yılından beri Kozlu, Zonguldak arasında günde ortalama 10 bin kişi ve yaklaşık 1500 kişiye ücretsiz hizmet veren BEKARD’ı tehdit ve baskıyla yıldırmaya çalıştığı ve firma sahiplerini tehdit ettiği öğrenildi” ifadeleri yer aldı.

VATANDAŞ ŞİRKETE TEPKİLİ

ODA Tv’nin haberine göre, BEKARD firması daha önce Zonguldak 4’üncü Asliye Ceza mahkemesindeki 2014/81 esas no’lu davada “İhaleye fesat karıştırmak ve ihalesiz ek hat açtırmak” iddialarıyla gündeme gelmişti. Daha sonra şirketin “Kamu İhale yasaklı” konumda olduğu öne sürülmüştü.

Kozlu halkının ise araçlarda yasaya göre araçlarda 65 yaş uygulaması olması gerekirken dikkate alınmaması, ayakta yolcu taşınması gibi sorunlar nedeniyle şikayetleri vardı.

PATRONUN KAYINBİRADERİ

Yeni Şafak’ın AKP’li başkanı hedef alan haberinin asıl sebebi ise BEKARD firmasının sahipleri ile Yeni Şafak Gazetesi İmtiyaz Sahibi Ahmet Albayrak’ın akraba olması. Firma sahiplerinde Adem Günaydın, Albayrak’ın kayınbiraderi. Yeşil Bereket Konut Yapı Kooperatifi’nde Günaydın ile Muzaffer Albayrak yönetim kurulu üyesi olarak bulunuyordu.

Ayrıca, Ahmet Albayrak’ın kızı Zeynep Albayrak ile BEKARD’ın ortağı ve AKP İl Genel Meclisi üyesi Yunus Günaydın’ın oğlu Cemil Günaydın ile evlenmişti.

Günaydın ve Albayrak ailelerinin nikahına Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan katılırken, dönemin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş da nikahı kıymıştı.


Yeni Şafak Binali Yıldırım’a da bu başlıkla çıkmıştı: TAV’ın Bakanı

Yeni Şafak gazetesi, yıllar önce de Binali Yıldırım’ın TAV’a 800 milyon dolara satılan İDO’nun özelleştirilmesinde “usulsüzlük” yaptığını iddia etmişti. Gazete Yıldırım için “TAV Bakanı” ifadesini kullanmıştı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin