Yeni kahramanlık hikayelerine ihtiyaç var: Erdoğan için Malazgirt’te 8 kıl çadırı kuruluyor!

AKP Lideri ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan için Muş’un Malazgirt ilçesinde yapılacak olan “Malazgirt Zaferi’nin 946’ıncı yıl dönümü” etkinli için 8 kıl çadır kurulacak. Bu sene Malazgirt Zaferi için önceki yıllara göre daha fazla program yapmayı ve ülkenin gündemine getirmeyi hedefleyen Erdoğan ve AKP, geçtiğimiz Nisan ayında da Kut’ül Amare’nin yıldönümünü kutlamıştı.

Bilal Erdoğan: Yeni Türkiye’nin kimliğinin oluşmasında önemli rol oynayacak

Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan da Malazgirt’in yeni Türkiye’nin kimliğinin oluşmasında önemli rol oynayacağını dile getirdi. Erdoğan, Malazgirt’i gündeme taşımak ve gençlere anlatmak istediklerini aktararak, “Malazgirt’i Türklerin büyük bir ümmetin önemli bir unsuru olarak görüyoruz. Milli kimliğimizin Çanakkale gibi önemli parçalarından bir tanesidir” dedi.

Pamir Derneği Başkanı Kasım Bek Varol konu ile ilgili yaptığı açıklamada ise “Sayın Cumhurbaşkanımız için kıl çadırlarını kurmak için ilçeye geldik. Bu yıl Okçular Vakfı ile birlikte organizasyonda çalışıyoruz. Ayrıca Malazgirt Kaymakamız Sayın Soner Kırlı da bize çok destek veriyor. Bu kıl çadırlarımız çok özel yapılıyor. Eskiden atalarımızın ve savaş komutanlarımızın savaştan sonra dinlenmek için kullandıkları çadırların aynısını burada da kuracağız. Sayın Cumhurbaşkanımız için kuracağımız kıl çadırı ve onun yanına kuracağımız diğer 8 adet kıl çadırı tamamıyla el yapımı olarak yıllar süren bir işçilik sonunda büyük zahmetlerle yapılıyor. Bu çadırlarımız kışın sıcak yazın serin tutuyor” dedi.

 

 

1 YORUM

  1. Kaddafi mezarindan mi cikti, ne?
    Kiminle kavga ediyorsun? Sadece zulmediyorsun. Saga sola satasip dusman edinmeye calisiyorsun.
    Artik aklin ve vicdanin beraberce, genis bir kitle icin, sukut ettigi nadir zaman dilimlerinden birisini yasiyoruz. Bu gercekten izah edilebilecek bir durum degil. Zulmedenler, zulme sessiz kalanlar ve magdurlar icin, tum kesimler icin cok ciddi bir imtihan ve sonu da insanlik tarihindeki keskin akibetlerden birisi olabilir. En dogrusunu Allah bilir.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin