Yeni dönem işareti; Türk ve Suriye İstihbarat başkanları Rusya’da buluştu

Suriye devlet medyası SANA’ya göre Rusya, Türkiye ve Suriye temsilcileri Moskova’da bir araya geldi. Suriye’yi Ulusal Güvenlik Bürosu Başkanı Tümgeneral Ali Memlük, Türkiye’yi MİT Başkanı Hakan Fidan’ın temsil ettiğini belirten SANA, Şam’ın Ankara’dan İdlip yükümlülüklerine uymasını ve TSK’nin Suriye topraklarından çekilmesini talep ettiğini duyurdu

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve MİT Başkanı Hakan Fidan Libya konulu görüşmeler için Rusya’nın başkent Moskova’dayken Suriye’den dikkat çeken bir haber geldi.

Suriye devlet televizyonu El-İhbariye’nin aktardığına göre; Rusya, Türkiye ve Suriye temsilcileri, Suriye’deki durumu değerlendirmek amacıyla bugün (13 Ocak) Moskova’da üçlü toplantı gerçekleştirdi.

Haberde, “Moskova’da Suriye, Rusya ve Türkiye temsilcilerinin katılımıyla düzenlenen üçlü görüşmede Suriye tarafı, ülkenin egemenlik ve bağımsızlığına, toprak bütünlüğüne mutlak saygı gösterilmesini, ayrıca (TSK’nin) topraklarından derhal çekilmesini talep etti” ifadelerine yer verildi.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin