Yeni bir kaçırılma daha: Erkan Irmak İstanbul’da evinin önünden kaçırıldı

Şubat ayı içinde yaşanan 4 adam kaçırılma olayına bir yenisi daha eklendi. Türkiye Büyük Millet Meclisi İnsan Hakları Komisyonu Üyesi Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, Erkan Irmak’ın (43) İstanbul’da evinin önünden kaçırıldığını duyurdu. Şubat ayı içinde kaçırılan kişi sayısı 5’e çıktı.

17 Şubat 2019’dan beri haber alınamayan Irmak, en son 16 Şubat gece saat 23.10 da ailesinin oturduğu evden çıktı. Ümraniye İstiklal Mahallesi’ndeki evinin önünden kaçırılan öğretmen Erkan Irmak’ın o tarihten bu yana kayıp olduğu belirtiliyor.

‘ÜLKE İYİCE ÇIĞIRINDAN ÇIKTI! 24 GÜNDE 5 KİŞİ KAÇIRILDI’

HDP milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Irmak’ın son bir ayda kaçırılan beşinci kişi olduğuna dikkat çekti. Emniyet, savcılık ve İçişleri Bakanlığı’nın sessizliğine tepki gösteren Gergerlioğlu şu paylaşımı yaptı:  “Bir kaçırılma vakası daha! Erkan Irmak 43 yaşında, İstanbul. 14 gün önce evinden ayrıldıktan sonra önünü kesen kişilerce kaçırıldı. Ne Emniyet ne savcılık açıklama yapıyor! Ülke iyice çığırından çıktı. @TC_icisleri niye susuyorsun? Son 24 günde 5 kişiye ne oldu?”

EDİRNE VE ANTALYA’DA İKİ KAÇIRILMA

Salim Zeybek, 21 Şubat tarihinde eşi ve küçük çocukları ile birlikte şahsi otomobilleri ile seyahat ederken Edirne Havsa gişelerinde araçları, silahlı kişiler tarafından tarafından durduruldu. Çocuklarının gözü önünde kaçırıldı.

Antalya’da kaçırılan Gökhan Türkmen ise en son 6 Şubat’ta Kepez’de görüldü. Türkmen Kepez’de Fevzi Çakmak mahallesinden kaçırıldı. Eşi insan hakları savunucusu olarak Gergerlioğlu’ndan yardım istedi. Türkmen’den de haftalardır haber alınamıyor.

YASİN UGAN VE ÖZGÜR KOCA ANKARA’DAN KAÇIRILDI

Yasin Ugan ve Özgür Koca’nın 13 Şubat’ta kaçırılmasının ardından iki kaçırılma olayı daha gün yüzüne çıktı. BTK uzmanı Salim Zeybek 21 Şubat’ta kaçırıldı. Tarım Bakanlığı’na bağlı Türkiye Zirai Donatım Kurumu’nda memur olarak çalışan Gökhan Türkmen’in ise 7 Şubat’ta kaçırıldığı belirtiliyor. Kaçırılma hadiselerinin ardında MİT’in olduğu ileri sürülüyor.

1 YORUM

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin