Yavuz Ağıralioğlu HDP’lilere ‘Selahattin, Sırrı, Hasip, Emine, Fatma’ ismini çok gördü

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Yavuz Ağıralioğlu, HDP’yi eleştirirken, “Selahattin, Sırrı, Hasip, Fatma, Emine ismini çok görüyorum. Bu topraklardaki aidiyet dünyamızın, kültür dünyamızın isimleridir.” dedi. Sırrı Sakık, Ağıralioğlu’nun bu sözlerine, “TDK’ya göre ‘Yavuz’ isminin bir diğer anlamı da ‘kötü, fena’. Sen bu ismin anlamına uygun hakkı teslim ediyorsun. Değiştirme hiç, güzel taşıyorsun” tepkisini gösterdi.

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Yavuz Ağıralioğlu, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin (AİHM) HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş hakkında verdiği kararla gereğinin yapılmasını istediği ifadeleri hakkında konuştu. Habertürk’te Eren Eğilmez’in sunduğu ‘Gerçek Fikri Ne?’ programına katılan Ağıralioğlu, HDP’nin PKK ile arasında mesafe olmadığını öne sürerek HDP’li eş genel başkanların isimlerine ilişkin sözler de söyledi. Ağıralioğlu, AİHM’nin “uzun tutukluluk” hatırlatmasına saygı gösterilmesi gerektiğini belirtti.

HDP’nin “terörle arasına mesafe koyarsa” her şeyi konuşma imkanına sahip olacağını iddia eden Ağıralioğlu, Meclis’te HDP’nin ancak bu şekilde Meclis’te meşruiyet kazanacağını da öne sürdü.

Ağıralioğlu ayrıca “Selahattin, Sırrı, Hasip, Fatma, Emine ismini çok görüyorum. Bu topraklardaki aidiyet dünyamızın, kültür dünyamızın isimleridir. O yüzden ben birkaç defa zikrettim ki, ya annelerinizin babalarınızın sizin kulaklarınıza okuduğu bu isimlerin manasına sadakat gösterin, milletin beraberliğine yürüyün ya da yaptığınız şenaate uygun isimler alın kendinize” ifadelerini kullandı.

İnsan Hakları Derneği Eş Genel Başkanı Eren Keskin, “HDP’lilere, Selahattin, Hasip, Ahmet gibi isimleri kullanmayın ya da bu isimlere layık olun diyor. Haber Türk de. Irkçı milliyetçiliğiniz batsın sizin. Artık, isimlerimize de karışacaklar” ifadelerini kullandı.

SAKIK: SEN DEĞİŞTİRME HİÇ, GÜZEL TAŞIYORSUN

Ağıralioğlu’nun, bu sözlerine kendisini de hedef alan eski HDP milletvekili Sırrı Sakık’tan geldi.

Sakık, Ağıralioğlu’na sosyal medya hesabından, “TDK’ya göre “Yavuz” isminin bir diğer anlamı da “kötü, fena”. Sen bu ismin anlamına uygun hakkı teslim ediyorsun. Değiştirme hiç, güzel taşıyorsun” cevabını verdi.

1 YORUM

  1. Güzelim ülkemizin insanları geçici akıl kaybı yaşıyor. İletişime geçmeyip, eleştiri de sınır tanımaz, çok bilmiş, kibirli ağızların, kirli ruhların beyanatlarından geçilmiyor. Her şeyi halkeden, nimetleriyle kainatı dayayıp, döşeyen ve kullarını imtihana tabi tutan Mevlamız. Ne kadar Cömert, ne kadar lütufkar ve rahmet sahibi. Eşşükrülillah

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin