Yavaş’tan AKP’ye kapatılan çocuk koruma evleri cevabı: Konuşturmayın adamı, tecavüz vakası var ortada!

Ankara Büyükşehir Belediye Meclis Toplantısı’nda çocuk koruma evlerinin kapatılmasıyla ilgili tartışmalar yaşandı.

Başkan Mansur Yavaş ile AKP’li Mamak Belediye Başkanı Murat Köse arasındaki tartışmaya, Yavaş’ın sözleri damgasını vurdu: “Söylemek istemiyorum da tecavüz vakası var ortada. Konuşturmayın beni. Gel ben sana belgesini vereyim. Sen çocukları seviyorsun da biz mi sevmiyoruz. Çocukları sen düşünüyorsun da biz mi düşünmüyoruz. Kanuna uymak istiyoruz, sizin çıkarttığınız kanuna. Bu konu kapanmıştır.”

Toplantıda, Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, çocuk koruma evlerinin kapatılması konusunda gündem dışı söz aldı. Köse, 11 çocuk koruma evinden 10’unun kapatıldığını, koruma altındaki 44 çocuğun evlerden tahliye edildiğini söyledi. Başkan Yavaş’ın, çocuk koruma evlerindeki tahliyelerin durdurulacağını söylediğini iddia eden Köse, buna rağmen verilen sözün tutulmadığını iddia etti.

Köse’nin polemiği sürdürmesi üzerine Yavaş, “Söylemek istemiyorum da tecavüz vakası var ortada. Konuşturmayın beni.” diye tepki gösterdi. ifadelerini kullandı.

Yavaş’ın sözleri üzerine AKP Grup Başkanvekili Mümin Altunışık da tecavüz iddiasına ilişkin gereken yasal işlemlerin başlatılmasını istedi. Daha sonra Köse, Yavaş’ın çocuk koruma evleri ile ilgili sözleri nedeniyle kendisine cevap hakkı doğduğunu ifade ederek söz istedi. Başkan Yavaş’ın “Çocukları istismar ediyorsunuz.” diyerek Köse’ye ikinci kez söz vermemesi üzerine AKP Grubu toplantıyı terk etti.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin