Yasin Ugan işkenceyi anlattı: Başımdan poşet çıkmadı, mosmor bırakıldım; 6 ayda 3 kere banyo yapabildim!

Polis tarafından Ankara’daki evinde gözaltına alınan ve 6 ay haber alınamayan Yasin Ugan yargılandığı mahkemede kendisine yapılan işkenceleri ilk kez anlattı.

Dün Ankara 34. Ağır Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıkan Ugan, 13 Şubat’ta polis tarafından götürülüp 6 ay boyunca başından poşet çıkmayacak şekilde ağır işkenceye uğradığını söyledi. Bu süreçte mosmor bırakıldığını, 6 ayda 3 kez banyo yapabildiğini ifade eden Ugan, ‘tuttuğu’ avukatı azletti. Ağustos ayından bu yana ailesi ile dahi konuşmayan Ugan, kendisine emniyetin bulduğu avukat Neslihan Koçer ile temas kuruyordu.

Ugan, ayrıca 58 sayfalık ifadesini de görmeden imzaladığını belirtti. Mahkeme Ugan’ın iddialarıyla ilgili suç duyurusunda bulunmaya karar verip duruşmayı erteledi.

Bu durumu sosyal medya hesabı Twitter’dan duyuran HDP’li vekil Ömer Faruk Gergerlioğlu şunları söyledi:

“…Ve sonunda Yasin Ugan konuştu..!Dün 34. ağır cezada 13 Şubat’ta polis tarafından götürülüp 6 ay boyunca başından poşet çıkmayacak şekilde ağır işkenceye uğradığını söyledi.Mosmor bırakıldığını, 6 ayda 3 kez banyo yapabildiğini söylediği ve ‘tuttuğu’ avukatı azletti..!”

“Hakim Ankara başsavcılığına suç duyurusunda bulunacağını söyledi. 2019 Şubat ayında 6 kişi ard arda ortadan kaybolmuştu. Onlardan Gökhan Türkmen de işkenceye uğradığını aynı mahkemede anlatıp, ‘avukatını’ azletmişti. Yasin Ugan 58 sflık ifadesini görmeden imzaladığını söyledi”

‘Emniyet bizde yok’ demişti; savcılık dosya numarası vermişti!’

Ankara’daki evinde 13 Şubat 2019’da başına siyah poşet geçirerek polis tarafından götürülen Yasin Ugan için emniyet “bizde yok” cevabı vermişti, Yasin Ugan’la ilgili polisin evde tutanak tuttuğu ve dosya numarası verdiği ortaya çıkmıştı. Dosya numarasını veren ismin ise Ankara Savcısı Selçuk Güntaş olduğu doğrulanmıştı.

1 YORUM

 1. UGana yapılanlar İslami mi?

  İslam adına konuşan hükümet, bu zülme ne diyor acaba?
  Mesela Arınç?
  Kurtulmuş?
  Binali Yıldırım?
  Zengin falan filan ne diyorlar?
  Başörtüsü takmAk Allah ın emride, yani Allah ın rızası için bu kadar hassassanız, Allah ın lanetlediği bu zülümlere niye sessizsiniz sormak istiyorum???

  Sonra kendinize göre en tepeden en dibe kadar sözde fetö nün bütün yapılanmasını aydınlatmışken, bu işkencelerle daha neyi öğrenmeye çalışıyorsunuz????
  Adamı tutun, içeri tıkın verin müebbeti rahatlayın, işkence ile o sadist duygularınızı tatmin etmezseniz olmaz mı?

  Bakın şunu bütün inancımla katiyet derecesinde diyebilirim ki, bu işkenceciler ve destekçilerinin tümü kendi yakın aile üyelerine, çoluk çocuklarına karşıda aslında sadistçe muamelede bulunurlar. Bu işkenceleri yapanların birbirlerini sevebileceklerine inanmıyorum.
  Kalblerinden Sevgi yok çünkü.,,,

  Hepsini Allah ın adl ve kahhar isimlerine havale ediyorum.

  Çiçek gibi insanları incittiniz, bahçeleriniz bahar görmesin inşallah.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin