Yaşar Okuyan’dan Bahçeli yorumu: 12 Eylül 1980 öncesinde de görevli idi bugün de görevli

Ülkücü kökenli eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Yaşar Okuyan, MHP lideri Devlet Bahçeli’nin CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun linç girişimine uğramasının ardından yaptığı açıklamaya tepki gösterdi. Okuyan, Bahçeli için “12 Eylül 1980 öncesinde de görevli idi, bugün de görevli” dedi.

Bahçeli, Kılıçdaroğlu’nun uğradığı linç girişiminin ardından yaptığı açıklamada kamuoyunun tepkisini çeken açıklamalarda bulunmuştu. MHP lideri, “Bir siyasi partinin lideri nereye nasıl gideceğine kendisi araştırmalı, danışmanlarına sormalı, parti yöneticileriyle görüş alışverişinde bulunulmalı. Ve ondan sonra da eğer gitmeyi çok uygun bir zemin olarak görüyorsa her türlü ihtimalin de tedbirini alarak gitmesi lazımdı.” demişti.

“Arabasında silahlar yakalandı ama…”

Siyasi hayatına MHP’de başlayan, daha sonra ANAP’ın kurucuları arasında yer alan Okuyan’dan Bahçeli’nin bu ifadelerine tepki geldi. Twitter üzerinden geçmişte yaşandığı iddia edilen bir olayı hatırlatan Okuyan şunları yazdı:

“12 Eylül 1980 öncesinde de görevli idi, bugün de görev devam ediyor… Arabasında yakalanan silahlar ve mermiler ile karakola bile ifadeye çağrılmayışının sebebini açıkla…”

Okuyan ayrıca, “Kılıçdaroğlu’na ‘Yüzde 9 oy aldığınız yere niye gidiyorsunuz’ diyen Bahçeli Tunceli’ye gittiğinde 1,43 oy almıştı” başlıklı bir haberin linkini paylaştı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin