Yarım asırlık pastane devine gizli tanık ifadeleriyle gözaltı

15 Temmuz’dan beri süren hukuksuz gözaltı ve cadı avı operasyonları sürüyor.  İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin düzenlediği operasyonla bu kez İstanbul’un yarım asırlık pastanecilerinden Görgülü Pastanelerinin sahibi Mehmet Tahir Sekizkardeş ve işadamı Ekrem Ateş’in de arasında bulunduğu 21 kişi gözaltına alındı.

Organize suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, “Eyalet Hadimi” “Bölge Hadimi” “Mütevelli Esnaf” “Üniversite Yapılanması” “Talebe Yapılanması” içerisinde halen aktif olarak görev alan 32 kişinin kimliğini belirlediği ileri sürüldü.

Hürriyet’in haberinbe göre, operasyonda gözaltına alınanlar arasında Görgülü Pastanelerinin sahibi Mehmet Tahir Sekizkardeş ile işadamı Ekrem Ateş’in de bulunduğu belirtildi.

Gaybubet evlerinde de gizlendikleri belirlenen kişilerin yakalanması için sabah saatlerinde operasyon başlatıldı. İstanbul merkezli 7 ilde düzenlenen operasyonlarda 21 kişi yakalandı. Diğer kişilerin yakalanması için çalışmalar devam ederken, 3 kişinin gaybubet evinde yakalandığı bildirildi.

Gözaltıların gizli tanık ifadeleriyle yapıldığı öğrenildi.Gözaltındaki isimler sağlık kontrollerinin ardından sorgulanmak üzere Emniyete götürüldüğü bildirildi. TUSKON’a yönelik soruşturmada gizli tanık Demir, Mehmet Tahir Sekizkardeş için, “Görgülü Pastaneleri’nin sahibi Mehmet Tahir Sekizkardeş de örgüte ciddi himmet paraları vermekle tanınır.” dediği ileri sürüldü. Sahibi gözaltına alınan Görgülü Pastaneleri 1960 yılından bu yana faaliyet gösteriyor.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin