Yandaş yazar, MİT’in yurt dışında ‘infaz’ planını deşifre etti

Milliyet Yazarı Tunca Bengin'in yazısına göre MİT, yurt dışındaki cemaat mensuplarını bulundukları yerlerde infaz etmeyi düşünmeye başlamış!

Tr724 HABER MERKEZİ

AKP’ye yakınlığıyla bilinen Milliyeti Gazetesi’nin yazarlarından Tunca Bengin, MİT’in yurt dışındaki Cemaat mensuplarına yönelik kanlı planını itiraf etti. Bengin, MİT’in, cemaat mensuplarını ‘infaz etme olasılığını düşünmeye başladığını’ yazdı. Bengin’in yazısı, iktidarın yasadışı uygulamalarını gözler önüne seriyor.

Mafyavari yöntemlerle yurt dışından adam kaçıran MİT’in, yeni kanlı planı deşifre oldu. MİT’in infaz planını iktidara yakınlığıyla bilinen Milliyet gazetesinden Tunca Bengin itiraf etti. Bengin’in yazısına göre MİT, yurt dışında bulunan Cemaat mensuplarını bulundukları yerde infaz etmek için plan yapıyor.

İşte o yazıdan ilgili bölüm; “… soruşturmalar ve açılan davalar sebebiyle yurt dışına kaçan ve haklarında yakalama kararı olan çok sayıda kişi var. Ve bunların hepsi de kendilerine kucak açan ülkelerin hamiliğinde Türkiye aleyhine faaliyetlere devam ediyorlar. Üstelik de Türkiye tarafın-dan ısrarla yinelenen iade edilme taleplerine rağmen… Geride bıraktığımız üç yılda MİT nefes kesen operasyonlar yaptı ve 18 ülkeden 100 civarında F.TÖ’cüyü paketleyip Türkiye’ye getirdi… Diğerlerinin de yerleri, yurtları belli ve her an paketlenmek üzere MİT’in nefesi hepsinin enselerinde…

Dahası, bu hainlerin bulundukları yerde etkisiz hale getirilme olasılığı bile konuşuluyor. Yani o karanlık geceden bu yana üç yıl geçmesine rağmen yurt içinde olduğu gibi yurt dışında da daha görülecek çok hesap var. Ki dün bu durumu konuştuğum üst düzey bir istihbarat yetkilisinin sözleri de MİT’in bu konudaki kararlılığını çok net ifade eder nitelikteydi: “Bunların kesinlikle cezalandırılması lazım çünkü suç işlediler. (…) Başta Fetullah Gülen olmak üzere liderlerinin hepsi ortalıkta yok, dolayısıyla bunlarla hesaplaşmanın bir şekilde sonuna kadar devam etmesi gerek ve edilecek.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin