Yandaş yazar Dilipak: Covid bu gidişle esnafın ardından AK Parti ve Cumhur İttifakı’nı vuracak

3 haftalık tam kapanmanın ardından kademeli normalleşme dönemine geçilirken yandaş Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak, “Bu Covid bu gidişle esnafın ardından AK Partiyi ve Cumhur İttifak’nı vuracak!” dedi.

Yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) üretildiğini iddia ederek ABD’yi suçlayan Dilipak, tam kapanma tedbirlerini eleştirdi. Twitter hesabından #acilkararnamegericekilsin etiketiyle paylaşımda bulunan Dilipak, “Maske, mesafe, kokaine döndü iş. Bu Covid bu gidişle esnafın ardından AK Parti’yi ve Cumhur İttifakı’nı vuracak! Esnaf orta direk, o çökünce Millet İttifakı filan da kalmaz. Memleket elden gidiyor yahu! Bill’in adamları, Covid kadar başınıza taş düşsün!” ifadesini kullandı.

”BU MIZRAK ÇUVALA SIĞMAZ”

Yandaş yazar bugünkü köşe yazısında ise koronavirüs testlerin yetersiz olduğunu, iktidarın koronavirüs salgınında başarısız olduğunu şöyle ifade etti:

‘‘Haberlere bakar mısınız: “Kapanmanın olduğu İstanbul’da 130 PCR testi yapan laboratuvar, ortalama günde 483 kişiye PCR test yapmış o da bir günde toplam 62.790 kişi x 17 günde toplam 1.067.430 kişi PCR test yapmış oluyor. Dikkat çekmek istiyoruz. Bu gerçek mi? İstanbul’un nüfusu 15 milyon. Bu arada, kapanma sürecinde toplam vaka sayısı Türkiye genelinde 260.000 civarında. Toplam vaka sayısı başından beri 5 milyon civarında. Vakaların %60’ı İstanbul’da. Yahu 17 günde 1 milyon PCR testi yaptı iseniz, tüm İstanbul nüfusunu çoluk çocuk 6-7 ayda test etmeniz gerekirdi. Bu işi araştırmak gerek. Bu mızrak çuvala sığmaz. İstanbullu evde, vaka sayısı güya hızla düşmüş, İstanbul önemli miktarda Anadolu ve tatil bölgelerine gitmiş 1 milyonu aşkın test yapılmış. Sahi şu döngü olayı ne oldu. Hani, kapatma iyi geldi demek için “vaka sayısını düşürmek” adına, semptom olmayanlara PCR testi yapılmayacaktı, ne oldu o iş! Zaten 24 döngü ile bu işin anlamı kalmayacaktı.’’

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin