Yandaş şarkıcı Serdar Ortaç: Ben Tayyip Erdoğan’ı hatalarını kabul ettiği için seviyorum

Yandaş şarkıcı Serdar Ortaç, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’ı kişilik olarak çok sevdiğini söyledi.  Devletçi bir kişi olduğunu belirten Ortaç, devletin başına Kemal Kılıçdaroğlu’nun geçmesi durumuna onu da savunacağını belirti. Bir vatandaşın “Adam değilsin, Ahmet Kaya’ya o hareketi yapmayacaktın” demesiyle ilgili konuşan Ortaç, “Salaklığım yüzünden protesto etmiştim. O yaşta onu bilmeden yapmıştım.” dedi.

Yandaş Buket Aydın’ın Haber Global’deki programına konuk olan şarkıcı Serdar Ortaç, “İddia edildiği gibi maddi durumunuzu kurtarmak için mi iktidara yakın duruyorsunuz?” sorusuna “Devlet olmazsa hiçbir şey olmaz. Ben devletçi bir adamım. Devletin başına Kemal Kılıçdaroğlu geçse onu da savunurum. Tayyip Erdoğan varsa yine savunurum. Yarın başkası gelse onu da savunurum. Zamanında yaptım o hataları. Anladım devlet olmazsa biteriz” cevabını verdi.

Ortaç’ın verdiği cevaplardan öne çıkanlar şöyle:

Bankanın Serdar Ortaç olduğunuz için ertelediği borcunuzu ödeyebildiniz mi?

Bırak devlet bankasını, Katar bankası olsa bile babanızın hayrına bir şey vermezler. Ben devlet bankasını tercih ettim. Ben devletçiyim ve devlete güvenirim. Adam da bana kredi verdi. Onun kredisini 60 ay ödeyeceğim. 14 ayını ödedim. 50 küsur kaldı. Bedava vermedi ki bu adam onu bana. Evimi ipotekledi.

İddia edildiği gibi maddi durumunuzu kurtarmak için mi iktidara yakın duruyorsunuz? 

Devlet olmazsa hiçbir şey olmaz. Ben devletçi bir adamım. Devletin başına Kemal Kılıçdaroğlu geçse onu da savunurum. Tayyip Erdoğan varsa yine savunurum. Yarın başkası gelse onu da savunurum. Zamanında yaptım o hataları. Anladım devlet olmazsa biteriz.

Ama özel olarak sorarsanız… Ben Tayyip beyi kişilik olarak seviyorum. Emine ablamı da… İnsanlıklarını gördüğüm için seviyorum. Kimse görmüyor ki atıp tutarlar. Yakın temasım oldu. Ama devletin başında falan diye değil. Bana ne kıyağı olacak.

Devletin başında olduğu için seviyorum, bizi bir arada tuttuğu için seviyorum. Hatalarını kabul ettiği için seviyorum. Daha ne diyeyim ki.

Muhalefetle ve muhalefet liderleriyle ilgili görüşleriniz nedir?

Kemal Kılıçdaroğlu’nu da seviyorum. İnsan olarak onunla da tanışıyorum. Ekibini de seviyorum o da yapmak istiyor bir şeyler.

Sıraya soksam Meral hanım birinci gelir. Mansur Yavaş 2’inci gelir. Kemal Bey 3, Ekrem Bey 4, Ali bey 5’inci gelir. Ahmet Davutoğlu 6’ıncı gelir. Selahattin Bey 7’inci gelir. Ama 1’inci Meral abla gelir.

İş adamlarından birini isterim. Çünkü işletmeyi yönetmeyi biliyorlar.

Muharrem Abiyi de isterim. Alternatif diyorsun ya yarın bir gün Allah korusun hükümet değişirse, bir şey olursa…

Ekrem bey şimdi genç, tecrübesi az. Devlet yönetecek. Birkaç sene tecrübe edinirse baba gibi yapar bu işi. Basit işler değil bunlar.

Bence Tayyip baba alır ama Meral hanım da çok az farkla alır yani. 1 milyon kişiyle falan arada o kadar fark kalır ama Tayyip baba alır.

Bir vatandaşın “Adam değilsin, Ahmet Kaya’ya o hareketi yapmayacaktın” demesi size ne hissettirdi?

Bir kere adam çok haklı. Kendi açısından çok haklı. Sevdiği bir şarkıcıyı 1900lerde salaklığım yüzünden protesto etmiştim. O yaşta onu bilmeden yapmıştım.

Millet olarak kinciyiz. Hasediz. Bir şey kafaya taktık mı unutmayız. Özür dilesek de unutulmaz.

İstanbul Sözleşmesi’nin feshedilmesi kararı ile ilgili ne düşünüyorsunuz?

İstanbul sözleşmesini hiç okumadım. Ne yazdığını bile bilmiyorum. Ama kadınlarla ilgili bir şeymiş…

Kadını dövmeyi yasaklayıp kadını dövene suç veriyorsa süper. Bunda bir şey yok. Bütün maddeleri okuyacağım.

LGBTİ ile ilgili ne düşünüyorsunuz?

Onlar gibi bir sürü arkadaşım var benim. Bana 30 sene eş cinselsin deyip durdular. Bir de biseksüellik var. Herkesin istediği gibi hür yaşaması gerektiğini ama belli kıstaslar içinde.

 

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin