Yandaş profesör sansüre isyan edip Yeni Şafak’ı bıraktı

AKP iktidarına verdiği destekle bilinen Prof. Dr. Ergün Yıldırım, yazılarına sansür uygulandığını belirterek yandaş Yeni Şafak’tan ayrıldığını duyurdu.

Eski Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ergün Yıldırım, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Yeni Şafak’tan ayrıldığını açıkladı. Yeni Şafak’ta çıktığı günden beri yazdığını ancak son zamanlarda yazılarına sansür uygulandığını kaydeden Yıldırım, son iki yazısının yayınlanmadığını söyledi.

Ergün Yıldırım Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, ‘‘Zorunlu açıklama: Yeni Şafakta çıktığından beri yazıyorum. 2012 yılında da köşe yazmaya başladım. Ancak son zamanlarda özgür yazma imkanımız iyice daraldı. Hatta bu nedenle son bir yıldır siyasi yazılar yazmayı bıraktım. Fakat bu da yetmedi. Son iki yazım yayınlanmadı.

Yeni Şafak tamamen çıktığı zamanki felsefesinden bambaşka bir aşamaya geldiği gözüküyor. Bizim için islam, demokrasi ve eleştirel düşünce merkez oldu. Buna tahammülü olmayan yerlerde zaten işimiz olmaz. Hayırlısı olsun.’’ İfadelerini kullandı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin