Yalova’da bir villada Kaşıkçı için arama; iki aydır cenazesi ortada yok

Washington Post yazarı gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın ölümünün üzerinden iki aydan fazla zaman geçmesine rağmen cesedine ulaşılamadı. Bu sabah, Yalova’nın Samanlı köyünde, Arap işadamına ait olduğu belirtilen villada, Kaşıkçı cinayetiyle ilgili arama yapılmaya başlandı.

Samanlı köyündeki villaya sabah saatlerinde gelen jandarma ve polis ekipleri, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetiyle ilgili araştırma yapmaya başladı. Villada arama yapan ekiplerin, çalışmalarında eğitimli köpekler ile drone da kullandığı görüldü.

Yalova Valisi Muammer Erol, villadaki aramaya ilişkin yaptığı açıklamada, “İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Samanlı köyünde bir Arap iş adamına ait olduğu öğrenilen villada arama yapılmaktadır. Aramanın mahiyeti ve sonuçları hakkında gereken açıklama İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılacaktır” dedi.

Villanın girişinde önlem alındığı görülürken, güvenlik güçleri, bölgeye kimseyi yaklaştırmıyor.

BİTİŞİKTEKİ VİLLADA DA ARAMA YAPILIYOR

Yalova’ nın Samanlı köyünde, Arap iş insanına ait olduğu belirtilen villanın bitişiğindeki villada da , Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetiyle ilgili arama yapılmaya başlandığı bildirildi.

İtfaiye ekiplerinin de  sevkedildiği iki villada  50 kişilik bir arama grubunun çalışma yaptığı belirtildi.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin