Yalçın Menteş yoğun bakıma kaldırıldı

Oyuncu Yalçın Menteş’in Kadıköy’de bir hastanede yoğun bakım servisine kaldırıldı. Sanatçının durumunun ağır olduğu öğrenildi. 59 yaşındaki Yalçın Menteş, 2013’te kangren olan bacağını kaybetmişti.

Ses sanatçısı ve yazar Onur Akay, Yalçın Menteş’in yoğun bakımda olduğunu duyurdu. oyuncu için dua isteyen Akay, “Şu an değerli oyuncumuz yoğun bakımda ve yaşam savaşı veriyor. Durumu, yakın dostu Mehmet Ali Erbil’den bile daha ağır. Sizlerden dua bekliyorum” ifadelerini kullandı.

Yalçın Menteş’in sağlık durumuna ilişkin açıklama yapan uzman doktor Tanju Ulufer açıklamasında, “Yalçın Menteş dün bir başka sağlık kuruluşundan bizim hastaneye acilen getirildi. Diyabetik olan ve akciğer kanseri yönünden uzun süredir tedavi gören hastada pnömonik infiltrasyon ilavesiyle solunum güçlüğü oluşmuş ve bu nedenle entübe edilmiştir. Hastanemize getirildiği andan itibaren entübasyon suni solunum cihazlarıyla tedavimize devam ediyoruz. Şu anda solunum yeterli olmadığı için cihaza bağlı uyutuyoruz. Genel olarak kalp yönünden problem yok, gayet iyi. Tansiyonu tutarlı. Kan gazları solunum cihazıyla dengeli tutuluyor. Gerekli antibiyotikleri vererek takip ediyoruz. Saat saat gerekli kontrolleri yaparak takibini yapacağız. Bugünkü durum böyledir.” dedi.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin