Y.şafak’ta TIR büyüklüğünde Bylock yalanı

Y.şafak, MİT Tırları’nın Bylock Programı üzerinden durdurulduğunu yazdı. Ancak o tarihte Bylock yoktu.

Y.şafak Gazetesi’nde Mustafa Said Özkan imzasıyla yayınlanan ve “Bylock’la durdurdular” başlığını taşıyan habere göre; MİT Tırları’nı 15 cemaat imamı Bylock üzerinden verdikleri talimatla durdurtmuş. Savcılık ve MİT arasındaki yazışmayla bu 15 kişi tespit edilmiş.

Haberde isimleri ifşa edilen 15 kişinin tamamı kamu personeli. Ancak kimi acil sağlık personeli, kimi üroloji doçenti, kimi Aile Bakanlığı’nda memur olan birbiriyle alakasız meslekler ve şehirlerde bulunan bu kişilerin, MİT Tırları’nı nasıl durdurduklarına ilişkin haberde hiçbir net delil yok. Sadece “fetocu” diye yaftalanan 15 kişilik bir liste var ve kanıt olarak sunulan tek şey de; Bylock…

TARİH TUTMUYOR

Bilindiği gibi MİT Tırlarının durdurulması olarak bilinen iki olay var: 1 Ocak 2014’te Hatay’ın Kırıkhan ilçesi ve 19 Ocak 2014’te Adana’nın Ceyhan ilçesinde MİT’e ait silah yüklü araçların durdurulması.

Tarihlerin ikisi de Ocak 2014’e ait. Ancak Bylock programı bu tarihten çok daha sonra faaliyete geçmiş. Yandaş medya dahil herkesin Bylock’un kullanıma başlanmasıyla ilgili verdiği tarih: “23.04.2014”

Bu tarih Google Play ve AppStore’dan kolaylıkla ve herkese açık biçimde çek edilebildiği gibi, Bylock’un yüklü olduğu serverdaki bilgilerden de görülüyor.

Özetle; MİT Tırlarının durdurulmasından 4 ay sonra faaliyete geçmiş Bylock yazılımı.

Savcılık olmayan yazılımla MİT Tırlarının durdurulduğuna kanaat getirip “15 kişiyi” tutuklatırken, Y.şafak’da isimlerini ifşa ediyor.

Bylock yalanları 15 ailenin daha hayatını karartıyor…

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin