Y.Şafak’ın haberine Numan Gülen’den açıklama: Bir tane doğru bilgi yok

Y.Şafak’ın ‘Yeğen itirafı’ başlığı ile verdiği haberi Fethullah Gülen’in yakını Numan Gülen yalanladı. Yaptığı yazılı açıklamada, haberin baştan aşağı iftira olduğunu belirten Numan Gülen, ”Öncelikle katıldığım bir örgüt yemeği değil, bir okulun veli bayramlaşma programıydı. Üstelik program akşam değil gündüzdü. Bazı velilerle ayaküstü bayramlaşıp çıktım. Yani konuşma filan asla olmadı ve yapmadım. Yani muhbirin yanlış bilgi vermiş…” dedi.

İktidar medyasının önde gelen gazetelerinden Y.Şafak, Fethullah Gülen’in yeğeni Numan Gülen’e ithafen, ”15 Temmuz kanlı darbe girişiminden Fethullam Gülen’i aklamaya çalışırken, örgütün büyük ortaklarını açık etti. Viyana’da FETÖ propagandası yaparken 15 Temmuz’un yurtdışı bağlantılarını deşifre eden Gülen, “Kalkışmayı ABD, İsrail ve İngiltere planladı” ifadesini kullandı. CIA ve FBI’ın FETÖ’ye sızmış olabileceğini belirten Gülen, bu durumu da Fetullah Gülen’in ‘bildiğini ancak engelleyemediğini’ savundu. Fethullah Gülen’i ‘mehdilik makamında bulunan ulvi bir şahsiyet’ sözleriyle nitelemekten geri durmadı.” şeklinde bir haber yayınladı.

Numan Gülen’in sözkonusu habere yönelik yaptığı yazılı açıklama ise şu şekilde:

”Yeni Şafak yine kendine yakışan bir haber yapmış yani tepeden tırnağa yalan iftara.. Çünkü ne o gün ne başka bir gün öyle bir  konuşmam olmadı.

Havuz medyasının müptezellik birikimi Yeni Şafak’ta takip edebildiğim kadarıyla gazetenin en itibarsız muhabirinin imzasıyla benimle ilgili tepeden tırnağa yalan, uydurma bir haber yayınladı.

 Habere (!) göre özetle güya 18 Eylül’de katıldığım bir örgüt(!) yemeğinde bir konuşma yapmış, bu konuşmada 15 Temmuz’la ilgili itiraflarda bulunmuş ve ‘Kalkışmayı ABD, İsrail ve İngiltere planladı’ demişim. İstanbul’da oturduğun yerden Viyana’dan gelen uydurma istihbaratla haber yapınca böyle oluyor demek ki…

Öncelikle katıldığım bir örgüt yemeği değil, Viyana’da Türk Boşnak ve Avusturyalı öğrencilerin eğitim gördüğü bir okulun veli bayramlaşma programıydı. Üstelik program akşam değil gündüz saatlerindeydi.

İkinci olarak her veli gibi bende bayramlaşmak için  programa kısa süreliğine  uğradım.. ve tanıdığım bazı velilerle ayaküstü bayramlaşıp çıktım. Yani konuşma filan asla olmadı ve yapmadım. Yani muhbirin yanlış bilgi vermiş…

Gelelim zeka özürlü havuz muhabirinin ‘Kalkışmayı ABD, İsrail ve İngiltere planladı’ itirafında bulunduğum iddiasına. Ben o programda hiç kimseye böyle bir şey söylemedim ama bu iddiayı ısrarla dile getiren Yeni Şafak’ın bizzat kendisi, havuz medyası ve AKP iktidarının bazı sözcüleri. Sonra da zeka özürlü denince alınıyor havuz muhabiri ve Ak Troller…”


Y.ŞAFAK, BURHAN KUZU İLE NUMAN GÜLEN’İ KARIŞTIRMIŞ OLABİLİR Mİ?

burhan.kuzuAKP İstanbul Milletvekili Burhan Kuzu, Sözcü’ye yaptığı açıklamada, Y.Şafak’ın Numan Gülen’e atfettiği cümleleri kullandığı ortaya çıktı. Burhan Kuzu,  15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili olarak,  “Bu Amerika’nın teyidi, İngiliz’in ve İsrail’in de güdümünde olan bir darbedir. Burada hedef Türkiye Devleti. Tamamen hegemonya içinde, sömürge mantığında idare edilen, ha Kenya, ha burası fark etmeyen bir yapı gündeme gelecekti.” diye konuştu.

Kuzu, ‘Darbede hedef neydi?’ sorusuna şu cevabı verdi: Keşke görmez olaydım ama tüm darbeleri ben kendim gördüm. 27 Mayıs olduğu zaman 10 yaşında filandım. Bir kere bu darbe hiçbirine benzemiyor. Ötekinde adam geliyor darbeyi yapıyor. Sonra anayasa yapıyor ve 2 sene sonra da seçime gidiyor. Ondan sonra da; “Alın kardeşim yönetin” diyor. Bu darbe ise; Türkiye’nin varlık-yokluk darbesidir. Anahtar teslim Türkiye darbesidir bu darbenin adı. Bu kadar net söylüyorum. Niyet anlamında dönüşü olmayan böyle bir yapıydı. Bu Amerika’nın teyidi, İngiliz’in ve İsrail’in de güdümünde olan bir darbedir. Burada hedef Türkiye Devleti. Tamamen hegemonya içinde, sömürge mantığında idare edilen, ha Kenya, ha burası fark etmeyen bir yapı gündeme gelecekti. Doğu’da zaten Kürt devleti planı hazırdı.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin