Vücut geliştirme şampiyonu Cedric McMillan 44 yaşında öldü

Amerikalı vücut geliştirme şampiyonu Cedric McMillan 44 yaşında hayatını kaybetti.

Arnold Classic şampiyonu Cedric McMillan, bir süre önce geçirdiği trafik kazasının ardından kalp rahatsızlıkları ve Covid-19 gibi sağlık sorunlarıyla mücadele ediyordu.

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Ordusu ve Ulusal Muhafızlar’da uzun süreli tecrübesi olan McMillan, kıdemli bir sporcu ve prestijli Arnold Classic müsabakasının 2017 galibiydi.

Arnold Classic şampiyonu Cedric McMillan’ın ölümü, sponsoru Black Skull USA tarafından doğrulandı ancak nedeni kamuoyuna açıklanmadı.

McMillan ABD’de son bir yılda ölen üçüncü vücut geliştirme sporcusu oldu.

ARNOLD CLASSİC’İ KAZANMIŞTI

McMillan 2009 yılında profesyonel vücut geliştirme kariyerine başladı. Ve bundan 8 sene sonra, adını vücut geliştirme sporcusu, aktör ve eski California valisi olan Arnold Schwarzenegger’den alan Arnold Classic’in 2017 müsabakası dahil çok sayıda ödül aldı.

Ancak ünlü sporcu ciddi bir bisiklet kazası geçirdiği 2020 yılından sonra, kalp rahatsızlıkları ve Covid-19 gibi sağlık sorunlarıyla mücadele ediyordu. Bu süreçte yarışlardan da uzak kaldı.

Kasım 2021’de Generation Iron adlı vücut geliştirme dergisiyle yaptığı röportajda McMillan, Temmuz ayında kalp sorunları nedeniyle “ölüme çok yaklaştığını” söyledi.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin