Vicdansız taksici ‘araba pislenir’ diye almadı, mülteci kadın sokakta doğum yaptı!

Kocaeli’de hamile olan Ayşe Haşim ve eşini evinden alan taksici doğum yapmak üzere olan kadını arabanın pisleneceği gerekçesiyle aracından indirdi. Ayşe Haşim evinin önünde sokakta doğum yaparken taksici gözaltına alındı.

Olay dün Çayırova ilçesinde yaşandı. Doğum sancıları tutan Ayşe Haşim’i ailesi hastaneye götürmek üzere bir taksi çağırdı. Eşi Mahmut Haşim ile birlikte aracına binen kadının doğum yapmak üzere olduğunu gören taksici M.B., kadını ve ailesini araçtan indirdi. Ambulans çağırmalarını söyleyen taksici olay yerinden uzaklaşırken, evine dönmeye çalışan Ayşe Haşim, binanın merdivenlerinde doğum yaptı. Bu sırada 112’ye haber verilirken, doğumdan yaklaşık 2 dakika sonra olay yerine gelen ambulanstaki sağlık görevlileri tarafından anne ve yeni doğan bebek kontrol edilerek Gebze Fatih Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Herhangi bir sağlık sorunları olmadığı belirlenen anne ve bebek bugün taburcu edilerek evlerine geldi.

TAKSİ ŞOFÖRÜ GÖZALTINA ALINDI 

Balkondan olayı gören komşular tarafından çekilen görüntülerin sosyal medyada paylaşılmasının ardından Çayırova İlçe Emniyet Müdürlüğü, taksi şoförü M.B.’yi gözaltına aldı. Emniyetteki ifadesinde kadının kanlar içerisinde olmasından korktuğu için aileyi arabaya almak istemediğini söylediği öğrenilen M.B., emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edildi.

MAHMUT HAŞİM: ARABA PİSLENİR DİYE ŞOFÖR ÇOK SİNİRLENDİ

Suriye’de Arapça öğretmenliği yaparken 6 yıl önce Türkiye’ye gelen ve terziliğe başlayan Mahmut Haşim ile Ayşe Haşim’in üçüncü çocuğu olan bebeğe Ömer ismi verildi. Baba Mahmut Haşim, “Dün saat 10.00’du. Taksiyi aradım. 2 dakika sonra araba geldi. Eşimin sancısı vardı ama çok azdı. Eşim arabaya binerken sancısı arttı. Araba pislenir diye şoför çok sinirlendi. Sonra bizi dışarı çıkarıp ‘2 dakika sonra ambulans gelecek’ dedi. Sonra ambulans geldi. Bebeği ve eşimi alıp hastaneye gitti.” dedi.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin