‘Ver mehteri Erkan’ şimdi de bunu istedi: Gezicilerin başı kesilmeli!

AKP hükümetine yakın A Haber kanalındaki programında Mehter marşları eşliğinde yaptığı şovlarla bilinen sunucu Erkan Tan, Gezi eylemlerine katılanların “Başlarının kesilmesini” istedi.

Fransa’da benzin fiyatlarına gelen zammı protesto eden ve ülke geneline yayılan ‘Sarı Yelekliler’in gösterilerini köşesine taşıyan Tan, olayları Türkiye’ye taşımak isteyenlerin olduğunu ileri sürdü. Gezi İsyanı’nı örnek gösteren Tan, eyleme katılanlar hakkında “Silah sıktılar. Taş attılar. Molotof kokteyli attılar. Sadece kamu mallarına değil; binlerce sivil vatandaşın malına mülküne zarar verdiler. Bu nedenle başları kesilmelidir” dedi.

Cinsiyetçi bir dille yazısına devam eden Tan, “Bu saatten sonra, Türkiye’de Sarı Yelek hayali kuranların sonu, Sarı Etek olur…” ifadelerini kullandı.

Erkan Tan’ın ‘Türkiye’de Sarı Yelek hayali kuranların sonu, Sarı Etek olur’ başlığıyla Takvim’de dün yayımlanan yazısının ilgili kısmı şöyle:

“Fransa yanıyor ise Türkiye de yansın diye içlerinden geçirenler yok mu…? Sokaklara çıkalım, ortalığı yakıp yıkalım, ekonomiyi felç edelim, polislere düşmana saldırır gibi saldıralım diye yanıp tutuşanlar yok mu…? Gezi olayları esnasında, CHP’nin ve HDP’nin çok sevdiği çapulcular, seçilmiş hükümeti devirebileceklerini zannetmediler mi?

Emperyalist yamyamlarca desteklenmediler mi? Ülkemizde, Osman Kavala başta olmak üzere, bazı iş adamları ve holdingler bu alçakları açıkça desteklemediler mi?

DHKP-C, PKK, F… mensubu kahpeler ile birlikte davrandılar. Devlete baş kaldırdılar.

Silah sıktılar. Taş attılar. Molotof kokteyli attılar. Sadece kamu mallarına değil; binlerce sivil vatandaşın malına mülküne zarar verdiler. Bu nedenle başları kesilmelidir. Bu saatten sonra, Türkiye’de Sarı Yelek hayali kuranların sonu, Sarı Etek olur… Bu cümleyi fakir kardeşinize Alim Koptur adlı seyircimiz göndermiş… Çok hoşuma gitti. Sizler ile paylaşmak istedim.”

ERDOĞAN’A ‘TAKSİM’DE ADALET TALEBİNİ GÖRÜN’ DİYE YAZMIŞ

“Gezicilerin başları kesilsin” diyerek tepkileri üzerine çeken Erkan Tan’ın Gezi direnişi döneminde Yeni Şafak’ta yazdığı yazı ortaya çıktı. Tan, 12 Haziran 2013’te Yeni Şafak’ta yazdığı “Taksim’de Adalet” başlıklı yazıda “Sayın Başbakanım malumunuz ben sonradan dindarlarla kucaklaşanlardanım. Uzun yıllar merkez medyada çalıştım. Hayatın bütün renklerini bilirim bütün heyecanları tattım. Tamam günah defterim hayli kabarık ama yine de yüce Allah’tan ümitliyim” ifadeleriyle Erdoğan’a seslenen Tan, “Sayın Başbakanım Taksim’de yani ekonomik ve sosyal pastanın bölüşümünde adalet isteyenlerin varlığını da görmelisiniz” diye bitirmişti.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin